Transportas

Kaip išsirinkti automobilinę kėdutę savo mažyliui?

Nors šiuo metu retai galima išvysti mamą laikančią vaiką ant rankų ar kelių važiuojant automobiliu, tačiau kartais tėveliams susisuka galva ir nežinoma kokią kėdutę rinktis ir iki kokio amžiaus vaikas turi sėdėti specialioje kėdutėje kuomet važiuoja automobiliu. Pabandysime išspręsti šį galvosūkį.

Pagal dabar Lietuvoje galiojančias saugaus eismo taisykles, žemesni nei 1,35 metrų ūgio vaikai turi būti vežami jų ūgiui ir svoriui pritaikytose automobilinėse kėdutėse. Kėdutės yra skirstomos į penkias grupes:

  • 0 grupė skirta vaikams, kurie sveria mažiau kaip 10 kg (0-1 metų amžiaus)
  • 0+ grupė skirta vaikams, kurie sveria mažiau kaip 13 kg (0 – 1,5 metų amžiaus);
  • I grupė skirta vaikams, kurie sveria nuo 9 iki 18 kg (1-4 metų amžiaus);
  • II grupė skirta vaikams, kurie sveria nuo 15 iki 25 kg (3-7 metų amžiaus) ;
  • III grupė skirta vaikams, kurie sveria nuo 22 iki 36 kg(6-12 metų amžiaus).

Tačiau svarbu pasirinkti ne tik vaiko sudėjimui tinkančią automobilinę kėdutę, bet ir tinkančią konkrečiai jūsų automobiliui. Giminaičių ar draugų išgirta kėdutė gali pasirodyti visiškai netinkama jūsų automobiliui, tad šiuo atveju nereikėtų aklai pasitikėti rekomendacijomis. Prekes vaikams pardavinėjančiose parduotuvėse paprastai galima išbandyti kėdutes ir įsitikinti ar ji jums ir vaikui bus patogi.

Kalbant apie automobilines kedutes, svarbu paminėti dažniausiai daromą klaidą. 0 ir 0+ kėdučių grupės skirtos kūdikiams ir išsiskiria savo forma – jose kūdikis ne sėdi, o guli. Kėdutę reikia tvirtinti ne automobilio važiavimo kryptimi – tą tėveliai kartais pamiršta.

Renkantis kėdutę labai svarbu apsispręsti ar ji bus nešiojama ar nuolatos bus automobilyje. Jei planuojate joje nešioti kūdikį, tuomet rinkitės lengvesnio svorio kėdutę, kad nebūtų pernelyg sunku ją kaskart nešioti į ir iš automobilio. Atkreipkite dėmesį ir į medžiagas iš kurių pagaminta kėdutė – natūralesnis pluoštas yra higieniškesnis, neleis prakaituoti ir nesukels vaikui diskomforto, tad jis kėdutėje jausis geriau ir patogiau. Taip pat įsitikinkite, jog visi užsegimai yra saugūs ir vaikams nėra galimybių netyčia bežaidžiant atsisegti saugos diržo.

(Perskaityta per mėnesį: 87, iš jų šiandien: 1.)