diagnostikos įranga
Technologijos,  Transportas

Kaip sutaupyti pinigų atliekant automobiliui kompiuterinę diagnostiką?

Dar nemažai daliai transporto priemonių savininkų, savo automobiliui ar motociklui, nėra tekę atlikti kompiuterinę diagnostiką. Kadangi daugeliui jų, tai yra nauja, jie nieko apie tai nežino. Turbūt daugelis nežinodami, bijo atlikti kompiuterinę diagnostiką, kai transporto priemonė sugenda. Nors ir nežino, bet ją atlikti yra būtina! Nes laiku neatlikus kompiuterinės diagnostikos, galima netikėtai sulaukti rimtų problemų automobiliui. Šiame straipsnyje mes pateiksime pagrindinius faktus apie kompiuterinę diagnostiką, diagnostikos įranga, serviso meistrus ir kitus svarbius dalykus.

diagnostikos įranga1. Pirmą kartą atliekant kompiuterinę diagnostiką ne visi žino kuriame servise ją atlikinėti. Patartina pasikalbėti su draugais, giminėmis ar pažįstamais kur jie atlikinėjo. Jeigu jūsų artimi žmonės atlikę savo transporto priemonei kompiuterinę diagnostiką, liko patenkinta, reiškias serviso meistrai savo darbą atliko puikiai. Todėl būtinai paklausinėkite, nes tokios rekomendacijos yra vienos geriausių. Ypač tai aktualu, kai artimas žmogus, turi tokią pačią transporto priemonės markę ir modelį.

2. Jeigu serviso meistrai leidžia būti šalia jūsų transporto priemonės, kuriai atliekama kompiuterinė diagnostika, stebėkite jų darbą. Pasitaiko atveju, nors ir ne daug, bet serviso meistrams neradus gedimo priežasties, jie klaidą ištrina iš kompiuterinio bloko. Jums nebedega automobilio skydelyje lemputė, todėl galvojate, kad automobilis sutvarkytas. Tokiu atveju serviso meistrai tiesiog paima pinigus, o gedimo nesutvarko. Žinoma, po kiek laiko, jums vis tiek užsidegs gedimo lemputė.

3. Atlikinėkite kompiuterinę diagnostiką tame servise, kuris turi reikiamą diagnostikos įrangą jūsų automobiliui. Tai svarbu dėl to, kad netinkanti diagnostikos įranga, gali neparodyti visų klaidų serviso meistrui. Todėl pasiskambinę į servisą ne tik nuodugniai paaiškinkite kas yra jūsų automobiliai, bet serviso meistrui pasakykite turimos transporto priemonės markę, modelį, metus, variklio galingumą ir kitus svarbius dalykus. Tokiu būdų, serviso meistras, puikiai žinos ar jo turimi diagnostikos įrenginiai yra tinkami jūsų automobiliui.

4. Ieškant serviso, jeigu nepadėjo artimų žmonių rekomendacijos, informacijos ir atsiliepimų ieškokite internete. Internete yra daug įmonių katalogų, kuriuose galima įvertinti įmonę. Juose nesužinosite ar servisas turi reikiamą diagnostikos įrenginį, tačiau gausite naudingą informaciją ar servisas dirba gerai, ar blogai. Kitas iš būdų informacijos ieškoti internete yra specializuoti automobilių markių forumai. Juose gausite turbūt vieną vertingiausią informaciją, kadangi žmonės taip pat atsiliepia gerai ar blogai apie tam tikrą servisą. Dažnai, gerai paieškojus forume, galima netgi atrasti jūsų transporto priemonės gedimo priežastį.

5. Vienas svarbiausių patarimų yra atlikinėti tame servise kompiuterinę diagnostiką, kuriame yra daugelio sričių meistrai. Jeigu atlikinėsite kompiuterinę diagnostiką servise, kuris neturi žmogiškųjų išteklių ar žinių tvarkyti jūsų automobilį, teks važiuoti į kitą servisą. Kitam servise gali neužtekti paaiškinti ankstesnio serviso kompiuterinės diagnostikos rezultatus, todėl jie turės atlikti pakartotinę diagnostiką. O jūs papildomai sumokėsite pinigus, už tai, ką jau esate padarė.

Tai yra tik pagrindiniai faktai, kuriuos reikia įvertinti prieš atliekant kompiuterinę diagnostiką. Žinoma, jų yra daugiau, bet kitus pateiksime vėliau. Naudodamiesi šiais patarimais, tokiais kaip atsiliepimai apie servisą, tinkama diagnostikos įranga ir kitais sutaupysite ne mažai laiko, pinigų ir nervų. O atliekant antrą kartą kompiuterinę diagnostiką, jau turėsite patirties ir galėsite puikiai patys vertinti situaciją.

(Perskaityta per mėnesį: 61, iš jų šiandien: 1.)