Namai

Kaip pasirinkti šaldytuvą – patarimai ir rekomendacijos

Vieną svarbiausių buitinių prietaisų – saldytuvai – reikėtų rinktis atsargiai. Pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti priimdami sprendimą pirkti, yra pasirinkti šaldytuvo dydį. Šį klausimą reikia spręsti ypač atidžiai, jei turite mažą virtuvę. Taip pat turėtumėte iš anksto gerai apgalvoti, kur jį ketinate įrengti. Tai darydami atsižvelkite ne tik į šaldytuvo užimamą plotą, bet ir į savo gyvenamąją erdvę.

Atsižvelkite į šaldytuvo dydį, kai durelės atidarytos, kad jis netrukdytų pasiekti kitus daiktus. Ne visų šaldytuvų-šaldiklių dureles galima pakabinti atidarytas. Taip pat verta pagalvoti, kokiu keliu šaldytuvas keliaus į montavimo vietą: būtų gaila, jei pasirinktas šaldytuvas netilptų pro duris arba tilptų, bet sugadintų kitus baldus ir pan. Tai ypač pasakytina apie plačius ir gilius šaldytuvus bei „Side-by-Side” modelius. Todėl pirmiausia rekomenduojame atsižvelgti į šaldytuvo matmenis ir tūrį.

Susipažinę su šaldytuvo-šaldiklio galimybėmis ir funkcijomis, galėsite nuspręsti, kurių iš jų jums reikia, ir pasirinkti modelį, atitinkantį jūsų poreikius ne tik pagal gabaritus, tūrį, energijos suvartojimą ir ergonomiką, bet ir pagal funkcionalumą. Kuo daugiau sužinosite apie šaldytuvus, tuo geresnis bus jūsų pasirinkimas.

Matmenys ir tūris

Šaldytuvus pagal matmenis galima apytiksliai suskirstyti į šias grupes:

Vieno skyriaus šaldytuvai.

Jos gali būti žemos ir siauros, su nedideliu šaldiklio skyriumi, kuris paprastai būna viršuje. Tokių prietaisų matmenys yra maždaug 85-160 cm aukščio, maždaug 55 cm pločio ir standartinio 60 cm gylio.

Dviejų skyrių šaldytuvai.

Populiariausi šaldytuvai. Šie modeliai turi 2 duris – šaldytuvo skyrių ir šaldiklio skyrių. Šaldiklio skyrius gali būti viršuje arba apačioje. Paprastai, jei šaldiklis yra viršuje, jis yra stalčius, atskirtas viena ar dviem lentynomis. Apatiniame šaldiklyje dažniausiai įrengiami stalčiai. Šaldiklio talpa apatinio šaldiklio modeliuose yra didesnė. Dviejų skyrių šaldytuvų matmenys yra įvairūs – juos galite rasti tinkamus kiekvienai virtuvei ir šeimai.

Trijų skyrių šaldytuvai

Be šaldymo ir šaldymo skyrių, jie turi nulinės temperatūros skyrių arba vadinamąją šviežio laikymo zoną. Šiame skyriuje temperatūra svyruoja nuo 0 iki +2 laipsnių Celsijaus. Tai idealiai tinka greitai gendantiems maisto produktams, kurių nenorite užšaldyti, laikyti. Tokioje aplinkoje maistas ilgiau išlaiko šviežumą ir skonį nei šaldytuve.

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)