Kreipėtės dėl ilgalaikes paskolos? Ją patvirtino ir jau spėjote gautą ilgalaikę paskolą išleisti? Kad ir kokia bebūtų jūsų šiandieninė finansinė padėtis, turite labai gerai suplanuoti savo finansus – gaunamas pajamas, patiriamas išlaidas, taupymą ir asmeninio biudžeto optimizavimą. Tai padės laiku ir pagal visas ilgalaikės paskolos sutarties sąlygas įgyvendinti savo finansinius įsipareigojimus.
- Kartais nutinka taip, kad įsipareigojame ne vienam kreditoriui. Trumpiau tariant, turime daugiau nei vieną paskolą. Taip pat pasitaiko atvejų, kai gavę ilgalaikę paskolą, neilgai trukus kitoje kredito bendrovėje randame dar palankesnį ilgalaikės paskolos pasiūlymą. Tokiose situacijose labai praverčia paskolu refinansavimas. Tokiu atveju turimą finansinį įsipareigojimą perkeliate į kitų kreditorių rankas, gaudami jums palankesnes sąlygas arba apjungdami visas turimas paskolas.
- Atsisakykite pirkinių, kurie jums yra visiškai neaktualūs. Galite neabejoti, kad tokių išlaidų patiriate kiekvieną mėnesį – iš pirmo žvilgsnio jos yra nepastebimos, tačiau atima labai nemenką dalį mėnesinio biudžeto.
- Sekite savo pinigų srautus – tiek „atkeliaujančias“, tiek ir „iškeliaujančias“ lėšas. Žinoma, jei visos jūsų pajamos yra tik oficialus darbo užmokestis, greičiausiai jums kyla klausimas, kam to reikia – juk puikiai žinote, koks yra jūsų atlyginimas. Tačiau tokia padėtis būdinga anaiptol ne visiems. Nemaža dalis žmonių kiekvieną mėnesį gauna įvairių papildomų finansinių įplaukų, o tai reiškia, kad jų dėka didėja bendras mėnesinis biudžetas. Kai tiksliai žinosite, kiek iš tikrųjų gaunate lėšų, galėsite kur kas efektyviau optimizuoti savo biudžetą. Taip pat svarbi ir kita jau minėta užduotis – išlaidų sekimas. Kuo daugiau dėmesio tam skirsite, tuo mažiau išleisti ir daugiau sutaupysite.
- Pirmiausia apmokėkite tai, kas yra svarbiausia. Savo būtiniausias išlaidas turite suskirstyti pagal prioritetus. Tokiu būdu išvengsite įvairių galimų nesusipratimų ir galėsite jaustis kur kas ramiau ir užtikrinčiau. Pavyzdžiui, visų pirma apmokėkite būsto nuomą (jei neturite nuosavo būsto), komunalinius mokesčius, turimos paskolos įmokas bei kitus mokesčius.
- Ieškokite būdų sutaupyti netgi ten, kur iš pirmo žvilgsnio tai atrodo neįmanoma. Nustebtumėte, kiek daug išlaidų galima išvengti, jei nepraleisite progos pasidomėti puikiai savo asmeninį biudžetą valdančių žmonių patarimais.
- Rečiau lankykitės restoranuose ir kavinėse – daugiau gaminkite namuose. Net ir keliaudami į darbą, su savimi kartu galite pasiimti iš anksto namie pagamintą maistą. Tai bus ne tik kur kas pigiau, tačiau ir sveikiau bei skaniau.
- Būtiniausius daiktus stenkitės pirkti tuomet, kai jiems yra taikomos akcijos. Nepaisant to, kad šią akimirką vieno ar kito daikto jums nereikia – pagalvokite apie ateitį ir jei vyksta akcijos, nepraleiskite progos jį įsigyti.
- Jei turite tam tikrą hobį, pabandykite jį paversti papildomų pajamų šaltiniu. Jei jums patinkanti ir teigiamas emocijas kelianti veikla taps gerai apmokama – niekuomet nebeteks dirbti, nes visuomet užsiimsite tuo, kas jums yra malonu.
(Perskaityta per mėnesį: 91, iš jų šiandien: 1.)