Paslaugos

Ant sofos prie TV – ar dar yra ką žiūrėti?

Televizija pastaraisiais metais keitėsi itin sparčiai. Per visą Lietuvą persirito pokyčių banga, visi vienu metu perėjo iš analoginės į skaitmeninę televiziją, sparčiai gerėjo ir stiprėjo televizijos signalai, tad žydrąjį ekraną dabar gali stebėti ir tų nuošalių vietovių gyventojai, kuriems prieš dešimtmetį televizorius buvo iš fantastikos srities. Televizijos paketus papildė nauji ir įdomus užsienio TV kanalai.

Vienas iš dalykų, susijusių su televizija ir visiškai nepasikeitusių yra TV programa. Atsivertus spausdintą programą matome lygiai tą patį formatą, lygiai tokią pat informaciją kaip ir prieš dvidešimt metų – laikas, pavadinimas, skliausteliuose metai, jei tai filmas, K – jei kartojama. Tačiau ar tiek informacijos pakanka norint nuspręsti ką žiūrėti?  Tikrai ne, todėl populiarumą užkariavo TV programos specializuotose interneto portaluose, kuriuose informacijos gerokai daugiau. Ten be įprasto programos pateikimo yra laidų ir filmų bei serialų anonsai, aprašymai, pristatymai. Todėl peržiūrėjus programą jau galima susidaryti įspūdį ar tai ką rodo televizorius dabar yra verta dėmesio. Taigi, daug lengviau planuoti laisvalaikį prie televizoriaus.

Tačiau ar teigiami pokyčiai siekiant televizijos transliavimo kokybės lėmė geresnį pasirinkimą ką žiūrėti įsijungus žydrąjį ekraną? Įvairių apklausų dalyviai skundžiasi, jog TV programa perpildyta įvairiausio turinio, kuris nedomina išsilavinusių ir protingų žmonių ir reikia ilgai bei nuobodžiai, kaip gintarus iš pajūrio smėlio krapštyti išties įdomias transliacijas.

Filmai, tuos kurie mėgsta eiti į kino teatrą, tikrai nemasina įsijungti televizoriaus, nes visi rodomi filmai jau matyti prieš dešimtmetį kino teatre. Tikrai juoką kelia „premjeros“ filmo, kurį televizija rodė jau dešimt kartų, o jo startas buvo prieš penkioliką metų visame pasaulyje kiekviename kino teatre, įskaitant ir Lietuvą.  Serialai tarsi pasidalinę į dvi dalis – pirmieji lietuvių bandymai kurti įdomaus turinio serialus, N kartų matyti rusiški serialai ir meksikietiški serialai pagaminti pagal formulę „myli nemyli, nusirito nuo laiptų, prarado atmintį, sutinka tekėti be meilės“.  Pagal panašią formulę, bet su kiek mažesniu kiekiu besitaškančių emocijų sukirpti turkiški serialai, kurie dabar užpildę vidudienio serialų erdvę.  Jei nebūtų autorinių laidų – sakytume, jog nėra ką žiūrėti.

(Perskaityta per mėnesį: 98, iš jų šiandien: 1.)