Paslaugos

Kiek kainuoja pamatų įrengimas?

Pamatų įrengimas įprastai sudaro 5-10 procentų viso pastato statybų kainos, todėl pirmiausiai vertėtų lygiuotis į šį paprastą rodiklį. Pamatų įrengimo kaina daugiausiai priklauso nuo parinkto pamatų tipo, grunto, esamo reljefo ir kitų svarbių dedamųjų. Šiuo metu dažniausiai statomi pamatai yra gręžtiniai pamatai arba poliniai pamatai. Šiems reikia kur kas mažiau statybinių medžiagų ir statybinės technikos grunto kasimo darbams atlikti.

Poliniai pamatai ir gręžtiniai pamatai yra skaičiuojami kubiniais metrais, todėl rinkoje vyrauja kaina kubinio metro įrengimo darbą arba visa kaina už kubinį metrą su medžiagomis ir darbu. Verta pažymėti, kad net 60 procentų pamatų kainos sudaro medžiagos ir statybinės technikos nuoma. Todėl nėra ypač svarbu kas rūpinsis medžiagomis, meistrai ar būsimo pastato šeimininkas.

Norintys sutaupyti renkasi pamatų įrengimo darbus atlikti patys, nes šie darbai yra gana paprastai atliekami, tačiau ypač svarbu yra laikytis pamatų įrengimo technologijos ir suprojektuotų išmatavimų. Atliekant pamatų įrengimo darbus patiems galima sutaupyti iki 30 procentų išlaidų, kas yra nemaža suma net ir bendroje statybų kainoje. Todėl visiems norintiems įsirengti pamatus savo rankomis pateikiame trumpą pamatų įrengimo etapų eigą:

Pamatų įrengimas turi būti atliekamas paeiliui, būtina laikytis projekte nurodytų medžiagų, išmatavimų.

  • Šalinamas augalinis gruntas pastato plote;
  • Geodeziškai nužymimos pastato ašys sklype;
  • Atliekami polių gręžimo darbai grunte;
  • Armuojami ir užpilami poliai;
  • Renkami armatūros karkasai, montuojami klojiniai apie juos;
  • Pilamas ir vibruojamas betonas;
  • Įrengiamas nurodytas pamatų apšiltinimas;
  • Užpilami pamatai smėliu ar žvyru.

Poliniai ir gręžtiniai pamatai susideda iš dviejų dalių. Apatinė pamato dalis yra poliai, kurie perduoda visą apkrovą remdamiesi į gruntą savo šonu ir apatine dalimi. Verta pažymėti, kad didžiąją polio laikomosios galios dalį sudaro apatinė polio dalis, kuria remiamasi į gruntą.
Viršutinė pamato dalis yra rostverkas, kuris perima pastato apkrovą ir ją perduoda poliams. Ant rostverko ištisai remiasi mūro siena, tad rostverko įrengimui būtinas tikslumas. Netinkamai įrengti pamatai kliūdys atlikti mūro darbus, vidaus apdailos darbus.

Pamatų įrengimas yra atsakingas statybų etapas, todėl klientams siūlome savo profesionalios komandos paslaugas – pamatų įrengimo darbus atliksime greitai ir tiksliai. Mūsų komanda aprūpinta nuosava technika bei klojiniais, nesame spaudžiami nuomos sutarčių ir terminų, tad galima neskubėdami įrengti kokybiškus ir tvirtus pamatus. O visiems darbams vadovauja savo srities profesionalas – statybos inžinerijos išsilavinimą turintis žmogus.

(Perskaityta per mėnesį: 373, iš jų šiandien: 1.)