Gyvenime būna įvairiausių sunkių situacijų, kurios patuština piniginę ir priveda prie sunkios finansinės situacijos. Darbo netektis, skyrybos, liga ir pan. – nuo to niekas neapsaugotas. Tačiau ką daryti, kuomet ant stalo kaupiasi mokesčių lapeliai ir nėra pinigų už kuriuos galėtum sumokėti?
Pirmiausia, reikia nusiteikti optimistiškai. Situacija tikra, tačiau ji yra laikina. Savęs ėdimas teigiant, kad „niekada neišsikapstysiu iš šio mėšlo“, „niekada nerasiu darbo“ ar „viską prarasiu“, tikra nemotyvuoja ieškoti situacijos sprendimo. Negatyvus užkalbėjimas yra motyvacijos žudikas, todėl net ir tokioje situacijoje neleiskite neigiamoms situacijoms vešėti.
Antra, reikia sumažinti išlaidas. Kalbama apie išgyvenimą, tad skiriami tik maistui ir būtinosioms sąskaitoms apmokėti, na dar vaistams. Visa kita turi būti pamiršta. Pavyzdžiui, kuomet kaupiasi skolos, tikrai nėra padoru mokėti už kabelinę televiziją. Tuo labiau, jog daugelis kompanijų leidžia ne nutraukti, o tiesiog sustabdyti sutartį keliems mėnesiams. Taigi, kai situacija pasikeis, bus galima vėl mėgautis televizija. Dar viena didelė išlaidų duobė yra mobilusis telefonas ir mobilus internetas. Be telefono išgyventi sunku, tačiau mobilųjį internetą būtina išjungti. Tuo labiau, jog wireless internetas pasiekiamas daug kur. Kava populiariose kavinėse kainuoja gerokai daugiau, nei jos savikaina gaminant namuose, todėl daug geresnė investicija nusipirkti termosiuką ir prisipylus kavos namuose gurkšnoti pakeliui į darbą.
Apkarpyti išlaidas yra puiku, tačiau kad situacija pajudėtų į geresnę pusę, reikia ir papildomo darbo. Jei esate geras ir vertinamas darbuotojas, galbūt laikas keliauti pas vadovą ir paprašyti didesnė algos arba bent jau premijos už kokius nors išskirtinius darbo rezultatus. Galbūt vasaros metu įmonėje kyla sunkumų išleisti darbuotojus atostogų, nes nėra kas juos pakeičia, todėl vadovai mielai įvertintų jūsų pasisiūlymą padirbėti dar vienu ar puse etato. O tai jau ir papildomi pinigėliai. Galima įsidarbinti ir kitame darbe, galbūt aptarnavimo sektoriuje arba naktinėje pamainoje, savaitgaliais. Variantų yra, tik reikia ieškoti.
Galiausiai, reikia kalbėti su kreditoriais ir suskirstyti skolas pagal prioritetą. Išsidėliokite mokesčių ir skolų lapelius pagal senumą ir visuomet mokėkite nuo seniausių. Jei skolos užsitęsė, susisiekite su kreditoriais, informuokite, apie savo situaciją ir patikinkite, jog greitu metu padengsite skolas. Kalbėjimasis yra daug geriau nei vengimas ir slėpimasis.