Pirkiniai,  ž.

Kas yra tikros nuolaidos?

„Oi kaip apsipirkau, kokios nuolaidos parduotuvėje“ – čiauška sesutė vos tilpdama pro duris su dviem dideliais pirkinių krepšiais. Užsuko kavos ir žinoma pasigirti kiek sutaupė.

Deja, girtis nėra kuo, nes rezultatas priešingas, kaip tik ne sutaupė, o išleido daugiau nei galima. Kodėl? Lengva pasakyti pažvelgus į pirkinių krepšį. Jame daugybė produktų, kurie niekaip nebūtų patekę į pirkinių sąrašą, jei parduotuvė šalia jų nebūtų rėkiančios antraštės nuolaidos, akcijos, išpardavimas.

Kas yra tikros nuolaidos, kuomet gyveni nuo atlyginimo iki atlyginimo?

Didžiąją dalį pirkinių sudaro kasdieninio vartojimo produktai, dažniausia žinomos ir išbandyto gamintojo, prekės, kurių kainos ir kokybės santykis tenkina. Ir kai tiems produktams ir prekėms, kurių kainas atmintinai žinai yra taikoma nuolaida, tuomet iš tikro ir sutaupai. Sutaupai dar daugiau, jei pasinaudoji akcija ir užsiperki daugiau.

Pavyzdžiui, tualetinis popierius yra tikrai neatsiejama gyvenimo dalis. Mėnesiui perki 8 ritinėlių pakuotę už 3 €. Ir štai vieną dieną pamatai, jog tavo įprastai perkamas popierius parduodamas už 2,50 €. Gera nuolaida. Gali pirkti įprastą vieną pakuotę ir džiaugtis sutaupius 50 ct šį mėnesi. Arba pirkti 4 pakuotes ir būti sutaupius 2 eurus. Per ketvirtį. Žemiau pavyzdinis biudžetas kaip akcijomis galima sutaupyti nemažą sumą, jei perki įprastą savo pirkinių krepšelį, tačiau pasitaikius gerai nuolaidai nusiperki daugiau.

Clipboard01

Clipboard02

Tik trys prekės. Jei nuolaidų niekada nebūtų, išleista suma per 5 mėn būtų 69,5€. Jei perkami įprasti kiekiai kuomet yra akcijos, tuomet 66,2€. Sutaupoma, tačiau ne per daugiausiai. Tačiau jei perkami didesni kiekiai tuomet kai yra akcijos, išleidžia 60,2€. Jei taip elgiamasi su didesniu pirkinių krepšeliu, sumos tampa itin didelės.

Ar pardavėjai neaugina kainų prieš akciją?

Kuomet reikia įsigyti nekasdienio vartojimo prekę, kurios kainos atmintinai nežinai, lengva „pasimauti“ ant nesąžiningų pardavėjų gudrybės parduoti prekę už įprastą kainą, tiesiog prirašius šalia didesnę ir ję nubraukus ir pakabinus ženklą „nuolaida“.

Perkant brangesnes prekes būtina peržiūrėti prekių apžvalgas įvairiuose portaluose ir peržiūrėti kokios yra vyraujančios rinkos kainos.

(Perskaityta per mėnesį: 374, iš jų šiandien: 1.)