Pirkiniai

Tik kokybiškai įrengtas kaminas užtikrins šilumą ir saugumą

Šaltėjant orams dėmesį patraukia kaminai. Nesvarbu, ar būtum kaimo vietovėje, ar vyktum miesto link, virš namų stogų šoka dūmai, sufleruojantys apie šilumą. Iš pirmo žvilgsnio kylantys dūmai asocijuojasi su jaukumu namuose. Taip ir yra, tačiau už viso to slypi sudėtingais skaičiavimais paremtos konstrukcijos.

Kai kurių namų kaminai atrodo gražiai ir puikiai papildo bendrą pastato vaizdą. Tačiau vargu ar kokio nors būsto šeimininkas pasakytų pirmiausia kreipęs dėmesį į dizaino subtilybes. Statant ar remontuojant namą ir įrengiant ar atnaujinant šildymo sistemą, tenka pasirūpinti kaminu. Ir į šią užduotį žvelgiama rimtai. Nuo tinkamai įmontuoto kamino priklausys ne tik kūrenimo kokybė. Profesionalus įrengimas taip pat yra ir prevencija nuo gaisro. Tai galima pavadinti galvosūkiu. Visgi kreipimasis į savo srities specialistus šiuo atveju suveikia kaip gera kava ar tabletė nuo galvos skausmo.

Pagal ką kaminas pasirenkamas? Dėmesys kreiptinas į tokius veiksnius kaip šildymo prietaisas, dūmtraukio tipas ar kuro rūšis. Kai kurie žmonės visą sistemą suvokia klaidingai. Jiems atrodo, kad šilumą užtikrina katilas, kaminas ir malkos ar kitas kuras. Vis dėlto pradėjus domėtis, paaiškėja informacija apie daugybę kitų dalių. Vienos jų stambesnės, kitos smulkesnės, tačiau reikalinga kiekviena. Kiekviena svarbi efektyviam kūrenimui ir, be abejonės, saugumo užtikrinimui. Kataloguose atrastumėte tokias detales kaip aklė, kibirkščių gaudytuvas ar trišakis. Net jei ir susipažįstama, kas tai per įtaisai, kyla kitų įvairiausių klausimų, susijusių su dydžiu, forma ar ypatybes nurodančiais skaičiais.

Dėl visų pastarųjų aspektų šildymo sistemos įrengimas neapsieina be profesionalių asmenų pagalbos. Jų darbas itin atsakingas, reikalaujantis specifinių žinių ir susikaupimo. Nuo gaunamo rezultato priklauso gyvenimo kokybė žiemos metu. Be to, darbas atsiliepia ir per saugumo prizmę. Taupyti saugumo sąskaita būtų absurdiška. Džiugu, kad profesionaliems paslaugų teikėjams demonstruojant aukštą kokybę sąmoningumas aplanko ir vis didesnį vartotojų ratą. Ir ne tik tuos, kurie statosi naują namą.

Kokybiškas kaminas – įtaisas iš didžiosios raidės. Jei viskas tobulai funkcionuoja, šeima mėgaujasi jaukumu bei šiluma. O kartu ir rodomas pavyzdys, jog verčiau atsakingas įrengimas nei gaisro baimė.

(Perskaityta per mėnesį: 83, iš jų šiandien: 1.)