Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kaip sužinoti miško kainą?

misko kainaKiekvienas miško savininkas dažnai suka galvą kaip nustatyti savo turimo miško kainą. Ir nuomonių kaip ją apskaičiuoti yra įvairių. Miško savininkai labai dažnai pervertina savo turimos miško valdos vertę. Mat dažnai skaičiuojant atsižvelgiama į jausmus. Štai pavyzdžiui, jei miškas buvo paveldimas iš kartos į kartą, tai savininkui jis yra brangus kaip palikimas, kaip prisiminimas apie senelį ar tėvą, kurie prižiūrėjo, puoselėjo mišką.

Kaip teigia miškininkystės specialistai miško kainą apskaičiuoti gana sudėtinga.

Miško kaina skaičiuojama atsižvelgiant į du faktorius: tai žemės vertė ir medienos vertė. Miško žemės vertė skaičiuojama vadovaujantis valstybės numatytais dokumentais, kurie griežtai apibrėžia, kaip turi būti apskaičiuojama žemės vertė.

Su medienos įvertinimu yra gerokai sudėtingiau, nes  reikalinga žinoti augančių medžių tūrį. Taip pat priklauso nuo to kokios rūšies medžiai auga. Medyno vertė priklauso nuo to ar greitai galima realizuoti nupjautą medieną. Turite pasirūpinti, kad vis dokumentai būtų tvarkingi: galiojantis miškotvarkos projektas, turimi leidimai kirtimui. Jei miškotvarkos projekto neturite rekomenduojame jį pasidaryti. Aišku jis kainuoja gana brangiai. Tačiau jo galiojimas yra ilgas. Taip pat jame numatyta kokia tvarka turi būti atsodintas miškas.

Jei norite skubiai parduoti mišką, greičiausiai tai padaryti- parduoti mišką su žeme. Aišku dėl skubos ir miško kaina gali būti mažesnė. Tačiau ar atsikratyti savo turto skubiai yra geriausia išeitis – spręsti jums?

Kai kurios įmonės save reklamuoja ir pristato, kad perka miškus aukščiausia rinkos kaina. Tačiau patariama neskubėti susigundyti tokiais skelbimais, o pasidomėti pačia įmone, jos reputacija. Pasitaiko tokių atvejų kai miško savininkas netenka ir miško ir pinigų. Ir už neapdairumą telieka kaltinti tik save.

Kai kurie savininkai sugalvoja patys vykdyti kirtimus. Jei jūs taip pat nusprendėte patys kirsti mišką ir parduoti medieną, tai pirmas žingsnis būtų sužinoti kirtimo kainas. Taip pat reikia įvertinti ne tik išlaidas, bet įvertinti savo laiką. Svarbi pastaba, kad spygliuočių medieną reikalinga iš miško išvežti ne ilgiau kaip per dvi savaites. Tai gana trumpas laikas. Jei iš anksto neturite suradę medienos pirkėjo, jums reiks gana intensyviai vykdyti paieškas. Nes paskui medienos kokybė prastėja. Ir iš tikimosi gauti pelno, gali likti tik nerealizuota mediena.

 

(Perskaityta per mėnesį: 83, iš jų šiandien: 1.)