Net ir labai senos statybos namus galima prikelti naujam gyvenimui. Paprasčiausiai reikia susikurti labai gerą strategiją, įsigyti kokybiškas priemones bei susižinoti, kas padeda pasiekti maksimaliai patį geriausią rezultatą. Dažai fasadams – vienas svarbiausių komponentų. Kokybiški dažai puikiai atgaivina tiek medinius, tiek molinius, tiek kitokios medžiagos namus, kurie skaičiuoja jau ne vieną šimtą metų. Svarbiausia tiksliai susižinoti, kaip tinkamai nudažyti ir tuo pačiu pirmiausia – kaip paruošti fasadą dažymui.
Fasado paruošimas dažymui
Nesvarbu, ar Jūsų namas yra karkasinis namukas, ar metalinis didelis blokinis namas – pirmiausia reikia paruošti fasadą dažymui. Skiriantis sienos būklei tuo pačiu skiriasi ir laiko tarpas, kurį teks skirti norint, kad dažai puikiai liptų ant paviršiaus ir ilgai bei sėkmingai laikytųsi. Jeigu namas nėra didelis – tokiu atveju šveisti paviršių galima rankiniu būdu. Puikiai tik švitrinis popierius. Kitu atveju geriau nusipirkti arba išsinuomoti elektrinį šveitiklį, kuris padės nuvalyti samanas, dažų likučius ir paprasčiausiai sulyginti paviršių.
Gruntavimas
Antro žingsnelio metu paviršių būtina gruntuoti. Specialiomis priemonėmis, kurios tepamos ant fasado, garantuojama, kad dažai užsiteps kur kas lygiau ir tuo pačiu ilgiau laikysis. Gruntavimo etapas yra labai svarbus, tad darbus reikia atlikti ypač lėtai ir kruopščiai. Taip pat pirkdami gruntą įvertinkite kuo daugiau pasirinkimų ir įsigykite tą, kuris yra pelnęs kitų žmonių pagyras.
Dažymo eigos smulkmenos
Dažai fasadams turėtų būti pasirenkami su specialistais. Ypač tokiu atveju, jeigu pirmą kartą perkate ir nežinote, kokie yra patys geriausi. Juk dažant skirtingą paviršių reikia ir skirtingų dažų. Neskubėkite, palyginkite ir pasirinkite teisingai, kad nudažytas namas Jums tarnautų ilgai bei sėkmingai.
- Geriausia fasadą dažyti tuomet, kai lauko temperatūra yra ne žemesnė nei 15 laipsnių ir ne aukštesnė nei 28 laipsniai.
- Nerekomenduojama fasado dažyti vakare, kadangi jis nespės normaliai išdžiūti ir paskui ant jo užsidės rasa, kuri trukdys paviršiui gražiai išdžiūti.
- Nedažykite fasado tuomet, kai ant jo tiesiogiai krenta labai intensyvūs saulės spinduliai. Geriausia pasirinkti vidutinės temperatūros dieną, kada nelyja, nėra vėjo ir tuo pačiu saulė nėra per daug intensyvi
- Nepamirškite, kad prieš naudojant dažus juos reikia labai gerai išmaišyti. Taip pat rekomenduojame dažus po truputį maišyti ir dažymo metu. Tokiu atveju dažų spalva nepakis ir atrodys gražiai bei būtent tokia, kokios Jūs labiausiai norite.
- Dažniausiai fasadą reikia dažyti du kartus, kad paviršius būdu gražus ir tuo pačiu pilnai pasidengtų tokia spalva, kokios dažniausiai žmogus ir nori.
- Dažniausiai per kartą nepavyksta visko nudažyti, kad kuomet baigėte darbus – būtinai švariai nuplaukite teptuką ir jį laikykite sandariame maišelyje. Geriausia turėti kelis teptukus, kuriuos baigus dažyti bus galima paprasčiausiai išmesti.
- Žinoma, dar dažyti perėjimus bus labai sudėtinga, kadangi tokiose vietose labai dažnai nesigauna norima spalva. Taigi, tokiose vietose rekomenduojama esant poreikiui tepti kur kas daugiau dažų, dažyti net keliais sluoksniais.
- Būtinai įsigykite užtektinai dažų. Jų pritrūkus ne visada pavyksta įsigyti lygiai tokio paties Jums reikalingo atspalvio. Jau geriau turėti per daug, negu per mažai.
- Dešiniarankiams rekomenduojama dažyti iš dešinės į kairę pusę. Tokiu atveju dažniausiai pavyksta gražiausiai padengti paviršių.
Geri dažai fasadams specialiai sukurti taip, kad puikiai išlaikytų net ir labai prastas oro sąlygas. Prikelti net ir labai senus namus naujam gyvenimui yra paprasta.