Mada,  Pirkiniai

Kam reikalingos vilnonės kojinės naujagimiui

Vilnoniai daiktai ankstukams (taip švelniai vadinami anksčiau laiko gimę mažyliai) rengiami savaime suprantama ne todėl, kad gimdymo namuose blogas šildymas. Anksčiau laiko į pasaulį atkeliavę kūdikiai paprastai negeba palaikyti reikiamos kūno temperatūros. Megzti daiktai šioje situacijoje jiems labai padeda.

Be to, vilnones kojines naujagimiui švelniai dirgina kūdikio odelę — gaunasi natūralus masažas, kuris gerina kraujo mikrocirkuliaciją. Taigi, megzti vaikiski rubeliai labai tinkami ir naudingi visiems ankstukams.

Kokius reikalavimus turi atitikti vilnonės kojinės naujagimiui?

Reikia suvokti, jog kūdikio batukai ir vilnones kojines – skirtingi dalykai. Pirmuoju atveju kalba eina apie savotišką vaikišką avalynę, kuri gali neturėti tvirto pado. Kūdikiams nuo pusės metukų tokie „batukai“ aunami, kad mažyliai po truputį pratintųsi avėti avalynę. Verta atkreipti dėmesį, jog tokia „avalynė“ irgi parenkama pagal dydį ir pats mažiausias dydis lygus 10 cm. Kūdikio batukai gali būti megzti arba siūti iš odos, svarbiausias jiems taikomas reikalavimas – minkštumas. Mažylio kojytė dar nesusiformavusi, todėl jos negalima suveržti raišteliais.

Kalbant apie vilnones kojines kudikiams požiūris šiuo klausimu visiškai kitoks. Yra visa eilė momentų, į kuriuos verta atkreipti ypatingą dėmesį.

Medžiaga

Jeigu kojines kūdikiui renkame vasaros periodui, tai labiau tinka trikotažo gaminiai. Žiemai derėtų rinktis šiltesnius modelius, tad geriausia, jei jie bus pašiltinti bajumi. Nepamirškime, kad naujagimių odelė labai plona ir švelni, todėl apie sintetiką pamirškite. Tai liečia ir vilnones kojines naujagimiui. Vilna dirgina ir suaugusių žmonių odą, tai ką jau bekalbėti apie naujagimius. Todėl jei žiemos metu ir užmauname vilnones kojines kudikiui, tai tik ant pėdkelnių ar kitų plonesnių gaminių. Svarbu nepamiršti, kad audinys neturi dirginti mažylių odelės ir gadinti jų geros savijautos ir nuotaikos.

Dydis

Pačios mažiausios vilnonės kojinės naujagimiui – 7-8 cm ilgio ir tokio pat aukščio. Tačiau matuoti būtina nuo kulno. Vis tik geriausia orientuotis į kūdikio išmatavimus, juk ne visi gimsta 53-55 сm ūgio ir 3,5 kg svorio. Yra vaikučių, kurie į šį pasaulį ateina labai liesučiai ar, atvirkščiai, putlučiai. Tokiu atveju įsigiję mažas vilnones kojinytes kudikiui tėvai rizikuoja, kad tos kojinės spaus kojytes. O tai gali pažeisti apatinių galūnių kraujotaką. Todėl mama ir tėtis turi nuolat stebėti, kartas nuo karto patraukdami gumelę ir apžiūrėdami odą. Kuo stipresni įspaudai odoje, tuo didesnės reikalingos kojinės.

Gumelė

Kojinės neturi kristi vaikui nuo kojos, dėl šios priežasties jų viršutinėje dalyje yra gumelė. Tačiau nepamirškime, kad kaip jau minėjome anksčiau visada yra pavojus perspausti švelnią naujagimio odelę. Geriausia rinktis gaminius su plačia guma, kad kojinės gerai priglustų prie kojos, bet tuo pačiu nespaustų odos ir nežalotų mažylio.

Spalvų gama

Kiekviena mama savo mažyliui nori išrinkti gražiausius daiktus ir kojinės ne išimtis. Žinoma, visada norisi, kad kūdikis atrodytų ryškiai, tačiau mažai kas susimąsto, kad rūbų spalvingumas išgaunamas naudojant cheminius dažus. Iškyla klausimas: kiek naujagimiui naudingi tokie chemikalai? Taigi, pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais (o ir vėliau) vertėtų rinktis rūbelius ir kojines pastelinių, ramesnių tonų, juk kiekvieno vaiko sveikata svarbiau už viską.

Kiekis

Nors mažyliai nevaikšto ir kojinių padai nenusitrina, bet jie kūdikiai labai greitai auga. Ir kojinytės naujagimiui, kurios dar prieš mėnesį buvo kaip tik, vos po 2-3 savaičių pradės spausti. Be to, nepamirškime ir išsipurvinimo. Šiuolaikiškų daiktų dėka mamos gali pakeisti sauskelnes nenumovusios kojinaičių, tačiau jeigu vaikutis aktyvus, tai jis vienąkart būtinai jas sušlaps ar išsipurvins. Taigi, spintoje visada turėtų gulėti 2-4 atsarginių kojinių poros.

Vaikiski rubeliai – Kur verta įsigyti?

Internetinėje parduotuvėje vaikiski rubeliai KIDY.eu jūs rasite visus mažyliams būtinus daiktus žemiausiomis kainomis.

Ši kompanija tiesiogiai bendradarbiauja su gamintojais, o tai leidžia gerokai sumažinti kokybiškų europietiškų prekių naujagimiams kainas.

(Perskaityta per mėnesį: 2 723, iš jų šiandien: 1.)