serviso įranga
Transportas

Kam skirta serviso įranga?

Serviso parkas Lietuvoje vis auga, tame tarpe auga ir naujų automobilių įsigijimas. Atrodytų, kad naujų automobiliai tikrai nereikėtų remontuot ir iš dalies taip ir yra. Tačiau nauji automobiliai irgi genda, žinoma ne iš karto, tačiau praėjus kažkiek laiko atsiranda gedimai. Viskas priklauso nuo to, kaip automobilis yra eksploatuojamas. Jeigu su juo yra važinėjama ramiai, jo tarnavimo laikas pailgėja, bet jeigu su automobiliu važinėjama aršiai – tarnavimo laikas trumpėja ir gedimai gali atsitikti greičiau. Tad, serviso įranga visada buvo ir bus reikalinga, tačiau kur ji gali būti kitur naudojama?

Žinoma, pagrinde tokią įrangą galima rasti servisuose, kadangi be jos mechanikai yra kaip be rankų. Patiems servisams yra reikalinga ypač plati įrangos gama. Kadangi transporto priemonių savininkai atvažiuoja su pačiais įvairiausiais gedimais, todėl jiems suremontuoti reikia pačios įvairiausios įrangos. Yra servisų, kurie turi mažesni biudžetą steigiant servisą, tai tokios remonto dirbtuvės įsigyja įrangą, kuri yra pati reikalingiau. Tokia įranga gali būti pneumatiniai įrankiai, oro kompresoriai, keltuvai, įvairiausi įrankiai, domkratai ir panašiai. Tačiau didesni servisai įsigyja pačią įvairiausią įrangą, kad galėtų atlikti tokius remonto darbus, kokių tik prireiks.

serviso įrangaServiso įranga, kaip pavyzdžiui, taip pat yra naudojama techninių apžiūrų centruose. Kur transporto priemonėms išduoda naują techninę apžiūrą. Šiose įstaigose tam, kad tiksliai įvertinti automobilio techninę būklę yra naudojama pati geriausia serviso įranga. Kadangi jie tikrina pačius svarbiausius transporto priemonės mechanizmus, tai jiems nereikia labai daug skirtingos serviso įrangos, bet naudojama labai specifinę. Techninių apžiūrų centruose yra naudojama tokia įranga: pakabos ir stabdžių tikrinimo stendai, šviesų reguliavimo įranga, išmetamųjų dujų analizės įranga, įvairūs įrankiai ir panašiai.

Yra servisų, kurie užsiima tik specifinėmis paslaugomis, tad jiems irgi įrangos, kuri yra labai specifinė. Kaip pavyzdžiui, įmonė, kuri užsiima tik kėbulų remontu dažniausiai savo garaže turi kėbulo tampymo įrangą, dažymo kameras ir kitą susijusią įrangą. Yra ir kitų specifinių servisų, kurie atlieka tik vieną paslaugą: montuoja dujas į automobilius, į automobilį montuoja signalizacijas, montuoja padangas ir panašiai. Tokie servisai yra labai maži ir jiems yra reikalinga tik vieno rūšies serviso įranga.

(Perskaityta per mėnesį: 69, iš jų šiandien: 1.)