Paslaugos

Kapų tvarkymas Vilniuje: koks jis turėtų būti?

Brangiam artimajam iškeliavus anapilin, jis mums virsta tik gražiu prisiminimu, kurį norisi įprasminti. Norint gražaus ir reikšmingo įprasminimo, tampa labai svarbus kapavietės sutvarkymas. Tada ši vieta saugoma it pats vertingiausias ir svarbiausias turtas. Dauguma žmonių siekia, kad artimųjų amžinojo poilsio vieta būtų estetiška, tačiau ir tuo pačiu atspindėtų mirusiojo asmenybę bei nereikalautų daug priežiūros. Būtent dėl šios priežasties, kapų tvarkymas Vilniuje tampa vis populiaresne ir vis dažniau pasirenkama paslauga, taigi papasakosime, koks kapų tvarkymas turėtų būti.

Pirmiausia, daugeliui, visada svarbiu ir bene pagrindiniu aspektu išlieka kaina ir kiti finansiniai klausimai. Norint, kad kapų tvarkymas Vilniuje būtų atliktas kokybiškai, reikėtų pasikonsultuoti su keliomis įmonėmis, kurios specializuojasi šioje konkrečioje srityje. Taip sužinosite maždaug preliminarias kainas, darbų atlikimo trukmę. Taip pat rekomenduojame pasidomėti kitų žmonių atsiliepimais internete. Pagrindinis patarimas – neskubėkite rinktis ir gerai įvertinkite, kokį biudžetą galite skirti ir paminklui, ir kapų sutvarkymui, nes tiek paminklai kapams, tiek pats kapų tvarkymas Vilniuje nėra pigi paslauga.

Prieš ieškant specialistų, kurie sutvarkytų kapavietę, svarbu tinkamai įvertinti, kokio tvarkymo reikėtų. Jeigu artimasis palaidotas giminės ar šeimos kapavietėje, tada galbūt užteks tik estetinių patobulinimų ar naujo paminklo. Jeigu kapavietė nauja, kapų tvarkymas turės būti atliktas iš pagrindų, pradedant pirminiais žingsniais ir kapavietės projektu bei baigiant jau galutinai sutvarkytu kapu. Kai tiksliai nuspręsite, kas konkrečiai jums yra reikalinga, įmonės galės pateikti tikslesnius skaičius, kiek toks darbas kainuotų.

Jeigu paminklai kapams reikalingi nauji, tačiau niekaip negalite apsispręsti, koks tiktų, pasižvalgykite po kitas kapavietes ar paminklų pardavimo vietas. Pavyzdžių galite ieškoti ir internete, kadangi ne viena įmonė pateikia savo atliktų darbų nuotraukas. Paminklai kapams turi tikti prie pačios kapavietės, nebūti nei per dideli, nei per maži, todėl neskubėkite užsisakinėti, o pasitarkite, ar paminklas tikrai tiks jūsų kapui. Kadangi tai – ne pigi ir ne vieneriems metams skirta investicija, tikrai patariama pagalvoti.

Daugeliui žmonių atrodo, kad kapų tvarkymas Vilniuje atliekamas tik seniems paminklams ar kapavietėms. Vis dėlto, toks kapų sutvarkymo būdas rekomenduojamas ir siekiant palengvinti bei supaprastinti kapų priežiūrą.

(Perskaityta per mėnesį: 12, iš jų šiandien: 1.)