Namai

Kas yra mini rekuperatorius?

Apie rekuperatorius girdime vis dažniau ir tikriausiai kiekvienas šiandien žino, kokia jų paskirti ir kam jie reikalingi. O naujos statybos pastatus projektuojantys specialistai bei juos statantys statytojai su šiuo terminu gyvena kone kasdien.

Tačiau ar įmanoma įrengti rekuperacinę vėdinimo sistemą, jeigu to nepadarėte savo senesnės statybos namuose? Teoriškai rekuperatorius įrengti galima bet kada, tačiau praktiškai tai gali kartais sudaryti tam tikrų sunkumų. Kaip žinia, tai yra centralizuoto vėdinimo sistema, kuri paprastai montuojama virš lubų, gali būti ir sienose ar grindyse, jei tam yra pakankamai vietos. Taigi, kuomet atlikta vidaus namų apdaila ir dar neplanuojate remonto, įrenginėti rekuperatorių su lanksčių ortakių sistema nebūtų finansiškai labai naudinga.

Tačiau ne paslaptis, kad daugeliui kyla klausimas, ar jau nieko nebegalima padaryti? O sprendimas iš tiesų yra – tai mini rekuperatoriai, kurie dar kitaip vadinami sieniniais rekuperatoriais. Tai nedideli įrenginiai, montuojami tiesiogiai per lauko sieną kiekvienoje patalpoje. Priklausomai nuo gamintojo, modelio, kiekvienu atveju mini rekuperatorius skiriasi savo techninėmis ir valdymo galimybėmis. Atsižvelgiant į tai skiriasi ir jų kainos, kurios gali svyruoti nuo kelių šimtų iki tūkstančio eurų už vieną įrenginį.

Tokio tipo decentralizuota vėdinimo sistema – puikus sprendimas pusrūsiuose įrengtuose butuose, taip pat renovuotuose namuose ir daugiabučiuose, pagalbinėse patalpose. Mini rekuperatorius paprastai gali aptarnauti ne didesnę, kaip 25-30 m2 patalpą, skaičiuojant, kad toje patalpoje vienu metu bus ne daugiau trijų asmenų. Mini rekuperatoriai būna su plokšteliniu arba keramikiniu šilumokaičiu, kurie ir nulemia rekuperatoriaus veikimo principą.

Taigi, norint sužinoti, kiek mini rekuperatorių jums reikės, reikėtų įvertinti kiekvienos patalpos dydį ir paskirtį. Svarbu neužmiršti, kad šie rekuperatoriai gali būti montuojami tik tose patalpose, kuriose yra lauko siena. Tai ypatingai aktualu vidiniuose butuose, čia reikėtų dar labiau atsižvelgti į mini rekuperatoriaus galingumą ir jo galimybę maksimaliai užtikrinti vėdinimą. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į šilumokaičio pasiekiamą efektyvumą bei darbinės temperatūros diapazoną, kuris gali siekti -20 – +50 0C.

 

(Perskaityta per mėnesį: 229, iš jų šiandien: 1.)