Namai

Kasimo darbai: kai savo kastuvo nebepakanka, metas kreiptis į specialistus

kasimo darbaiKai kurių darbų atlikimui gero fizinio pasirengimo, garaže besimėtančių įrankių bei didelio noro nepakanka – būtina kreiptis į savo srities profesionalus. Kasimo darbai, aktualūs kaip atskira paslauga arba tam tikro proceso (pavyzdžiui statybų) dalis – vieni iš tokių. Šią paslaugą siūlo nemažai Lietuvoje veikiančių įmonių (o kur dar egzistuojantis šešėlinis verslo pasaulis, kurio paslaugos, savaime suprantama, turėtų kelti abejonę). Tačiau iškasta duobė nelygu iškastai duobei (tuo  įsitikinama, nukentėjus nuo kreivarankių specialistų), tad paslaugos teikėjus reikia rinktis itin atidžiai.

Kasimo darbus teikiančių įmonių darbuotojai neatkeliauja apsiginklavę vien kastuvais, tai – mechanizuotas procesas, kuriam naudojami profesionalūs šiuolaikiniai ekskavatoriai. Šios srities įmonės klientams  leidžia pasirinkti, ar aktuali tik specializuotos technikos nuoma, ar reikalingi darbuotojai, atliksiantys kasimo darbus.

Kasimo darbai apima:

  • duobių kasimą pamatams;
  • vandens telkinių kasimą;
  • tranšėjų, skirtų elektros ar komunaliniams tinklams, nuotekoms, drenažui ir kita kasimą.

Klientas, rinkdamasis, kurios firmos paslaugą įsigyti, turėtų pamiršti kuklumą ir išsiaiškinti visus dominančius klausimus:

  • pajėgumas laikytis sutartyje numatytų darbų atlikimo terminų.

Anekdotai apie amžinai vėluojančius statybininkus tampa nebejuokingi tada, kai su panašiu atveju susiduriama asmeniškai. Kasimo darbai dažniausiai yra didesnio proceso dalis, tad, nesilaikant atlikimo termino, vilkinami ir kiti darbai. Su paslaugos teikėju būtina susitarti dėl konkretaus termino, iki kada darbai privalo būti užbaigti.

  • požiūris į aplinkos tausojimą.

Kasimo darbai atliekami ne tik plyname lauke ar statybų aikštelėje, bet ir kruopščiai prižiūrimoje aplinkoje. Norint, jog užsakovui netektų stovėti greta ir saugoti, jog nebūtų nepataisomai sugadinta veja ar gėlynas, būtina rasti kompromisą, kaip aplinkai padaryti kiek įmanoma mažesnę žalą.

  • tvarka „po savęs”.

Žemių kasimas – ne pats švariausias darbas, tačiau su paslaugos teikėju būtina susitarti, jog darbininkai atsiradusią netvarką, kiek įmanoma jų jėgoms, pašalintų. Priešingu atveju gali tekti klausyti po jų dirbsiančių darbuotojų skundų dėl netvarkingai paliktos darbo vietos arba samdyti žmones, jog viską sutvarkytų.

  • orientacija į apibrėžtų užduočių atlikimą.

Statybų aikštelė bei kasimo darbai – ne pati tinkamiausia vieta iniciatyvos bei kūrybiškumo rodymui. Darbuotojai privalo atlikti tik tai ir tik taip, kaip buvo sutarta su užsakovu.

  • apmokėjimo klausimas.

Prieš pasirašant sutartį, svarbu aptarti visus klausimus, susijusius su apmokėjimu už kasimo darbus, kadangi pinigai – tema, sukelianti daugiausia nesutarimų.  Kokiu būdu – grynaisiais ar banko pavedimu bus atliktas mokėjimas? Kokia konkreti suma (iš anksto nesusitarus, galutinė suma neretai smarkiai išauga)? Kada bus sumokama – atlikus visą darbą, tam tikru periodiškumu, sumokant avansą?

(Perskaityta per mėnesį: 86, iš jų šiandien: 1.)