Namai

Dušo kabinos: kaip pasirinkti?

Labai dažnai butuose įrengiant vonios kambarį, pasirenkama dušo kabina. Dažniausiai tai sprendimas, kurį padiktuoja nors sutaupyti vietos vonios kambaryje. Tačiau dušo kabinos yra gana populiarios ir įrengiant vonios kambarius individualiuose namuose. Rinkoje šiuo metu yra platus kabinų pasirinkimas, todėl planuojant šį pirkinį, reikėtų apgalvoti, koks sprendimas yra geriausias Jums.

Dydis

Dušo dydį turėtų padiktuoti bendras vonios projektas. Taip pat dydis priklauso nuo to, kokio tipo pasirinksite dušą. Dažniausiai kabinos, kurios yra daugiafunkcinės, gaminamos tik labai standartinių išmatavimų. Daugiau dydžio pasirinkimų turi dušo kabinos, komplektuojamos atskirai.

Jeigu įrenginėjate nedidelę vonią, geriausiai rinktis standartinio dydžio dušą, kurio viena sienelė dažniausiai yra 80 cm. Jeigu vonia yra kiek erdvesnė, tai ir dušo kabinos dydis galėtų būti didesnis. Bent 10 cm. Ar net daugiau. Apie didesnį dušą verta pagalvoti tais atvejais, kai įrenginėjama vienintelis vonios kambarys namuose ir joje planuojamas tik dušas. Jeigu rinksitės namuose turėti ir dušą, ir vonią, tuomet ir kabinos dydis gali būti kiek labiau taupantis vietą.

Forma

Renkantis dušo kabiną, pirmiausia reikėtų suplanuoti jos vietą vonios kambaryje. Dažniausiai dušas statomas tolimiausiame kampe nuo klozeto, jeigu vonios kambarys yra sujungtas su klozetu. Reikėtų rinktis vietą, kur netoliese nebūtų lango.

Renkantis dušą, reikės pasirinkti jo formą. Ji gali būti įvairi. Ypač, jeigu renkatės ne dušo kabiną, o dušo sistemą. Tai reiškia, kad dušo pagrindą ir sienas komplektuosite atskirai ir tvirtinsite prie sienos. Tokiu atveju dušas gali būti ovalo formos, kvadratinis ar stačiakampis. Formą rinkitės ne tik pagal tai, kokia Jums patinka, bet ir atsižvelgdami į tai, kas suplanuota šalia dušo. Pavyzdžiui, taupant vietą, galima rinktis ovalų dušą. Tačiau jeigu norite daugiau vietos maudymuisi, geriau – kvadratinis. Taip pat galvokite, kur turėtų būti dušo durys ir kaip jos galėtų atsidaryti. Jeigu priešais dušą nestovės spintelės ar praustuvai, durys gali būti varstomos. Jeigu norite išvengti nepatogumų – rinkitės slankiojančią durų sistemą.

Gamintojas

Vonios įrangos pasirinkimas Lietuvoje yra labai platus. Reikalingų sprendimų galima rasti net populiariausiuose ūkinių prekių prekybos tinkluose ar elektroninėse parduotuvėse. Tačiau renkantis dušo įrangą, vertėtų rinktis ne kainą, o kokybę. Dažniausiai ją garantuoja patikimas gamintojas. Dušo kabinos, jų sistemos, praustuvai ar vonios yra tos vonios dalys, kurios turėtų tarnauti ilgus metus. Todėl reikėtų gerai pasidomėti profesionaliais gamintojais ir rinktis originalius gaminius. Tai geriausia garantija, jog vonia ilgus metus atrodys nepriekaištingai ir bus lengvai prižiūrima.

(Perskaityta per mėnesį: 44, iš jų šiandien: 1.)