Turkiškos pirties įrengimas
Paslaugos

Turkiškos pirties įrengimas ir šios rūšies pirčių privalumai

Pastebima tendencija, kad jau ne vienerius metus mūsų tautiečiai dažniausiai savo vasaros atostogoms pasirenka saulėtąją Turkiją. Tai yra seniai pamėgtas turistinis kraštas, kuriame gausu smagių pramogų ir puikių atsipalaidavimo būdų. Todėl jei bent kartą lankėtės Turkijoje, greičiausiai nepraleidote progos išbandyti ir turkišką pirtį. Tokiu atveju nėra ko abejoti, kad likote sužavėti ir vien dėl turkiškos pirties į šią svečią šalį norėtumėte sugrįžti dar ne vieną kartą. Tačiau šiandien kiekvienas iš mūsų turi kur kas paprastesnę ir pigesnę alternatyvą nei reguliarus vykimas į minėtą turistų pamėgtą kraštą – tai turkiškos pirties įrengimas, kurį gali įgyvendinti šios srities profesionalai.

Žinoma, galite sakyti, kad turite auksines rankas ir patys galite pastatyti puikią pirtį, tačiau šiuo atveju kalbame apie garinę turkišką pirtį, kuri radikaliai skiriasi nuo daugeliui įprastos saunos. Įprastoje suomiškoje saunoje yra sausa ir vyrauja labai aukšta oro temperatūra. Tuo tarpu turkiškoje pirtyje yra kur kas drėgniau, o temperatūra nėra didelė. Dar vienas labai svarbus ir akivaizdus skirtumas, kuris nemenkai daliai mūsų tautiečių yra pakankamai neįprastas – tai medžiagos, iš kurių gaminama turkiška pirtis. Joje nėra medžio. Vietoje to naudojamas marmuras, stiklo arba mozaikinės keraminės plytelės. Be to, turkiškoje pirtyje visuomet galite matyti lubas, kurios yra kupolo formos. Šio tipo pirtyje vyraujanti atmosfera yra savita ir būdinga tik rytietiškai kultūrai, todėl garindamiesi joje mintimis galime nusikelti į rytų šalis ir tinkamai atsipalaiduoti bei pailsėti.

Kita vertus, nereikia pamiršti, kad turkiškos pirties privalumai neapsiriboja tik turiningu poilsiu. Labai svarbu pabrėžti šios pirties teigiamą poveikį mūsų sveikatai. Nustatyta, kad reguliarus lankymasis turkiškoje pirtyje padeda išgydyti įvairias kvėpavimo takų ligas ir užkirsti kelią jų kilimui ateityje. Dar keli svarbūs privalumai – tai nereikalingų kilogramų atsikratymas, celiulito mažinimas, kraujotakos gerinimas, odos regeneracinių procesų skatinimas, imuninės sistemos stiprinimas ir kt. Ką jau kalbėti apie tai, kad apsilankę turkiškoje pirtyje jūs akimirksniu pajusite iki tol jus neapleidusios įtampos mažėjimą ir streso slopinimą. Taigi, privalumų, kuriais pasižymi turkiška pirtis, yra begalė, todėl turkiškos pirties įrengimas savo būste gali būti puikus pasirinkimas.

(Perskaityta per mėnesį: 286, iš jų šiandien: 1.)