Vokieciu aviganiai
Ne į temą

Vokiečių aviganiai – viena iš populiariausių veislių

Viena iš pačių populiariausių šunų veislių yra vokieciu aviganiai. Būtent ši šunų veislė pripažįstama kaip viena universaliausių – pasižyminti tiek puikiu intelektu, tiek ir ištverme, jėga bei tinkamomis charakterio ypatybėmis, kuriomis netrunka pasinaudoti įvairios tarnybos, pvz., teisėsauga, kariuomenė ir kt. Vokiečių aviganiai labai greitai mokosi, todėl juos nesudėtinga treniruoti. Ką jau kalbėti apie tai, kad aviganiai yra judrūs, aktyvūs ir pakankamai draugiški (lyginant su nemaža dalimi kitų veislių).

Nepaisant to ar šunį renkatės apsaugai, įvairioms darbinėms užduotims (tam tikrų medžiagų paieškai ir kt.) ar tiesiog norite turėti ištikimą draugą – vokiečių aviganis gali būti būtent tai, ko jūs ieškote.

Be abejo, jei pasirinksite vokiečių aviganį, tuomet turite nusiteikti ganėtinai aktyviam laisvalaikiui. Trumpiau tariant, jei iki šiol jūsų gyvenimo būdas buvo pakankamai sėslus, turėtumėte jį pakeisti – vokiečių aviganiai mėgsta laiką leisti labai aktyviai, todėl vos keliolikos minučių praleistų lauke tikrai nepakaks. Apie tai reikėtų pagalvoti dar prieš įsigyjant šios veislės šunį. Jei esate pasiryžę daug laiko skirti savo naujam augintiniui, tuomet vokiečių aviganis galės gyventi pilnavertį ir aktyvų gyvenimą, kurio trukmė neabejotinai bus kur kas ilgesnė nei sėsliai gyvenančių šunų.

Taip pat labai svarbu, kad augindami vokiečių aviganį, pasirūpintumėte kuo tinkamesniu jo kasdieniu maisto racionu. Dažniausiai šunų šeimininkai renkasi sausą ėdalą, tačiau jokiu būdu nereikėtų rinktis universalaus ar pigaus šunų maisto. Tokiame maiste nėra visų jūsų augintiniui reikiamų vitaminų, mineralų ir kitų maistingųjų medžiagų, todėl maitindami pigiu ir nekokybišku maistu, didinsite riziką, kad jūsų šuo anksčiau ar vėliau susidurs su įvairiais sveikatos sutrikimais. Norėdami to išvengti ir sumažinti ligų kilimo tikimybę, rinkitės tik labai kokybišką, subalansuotą ir jūsų šuns veislei, amžiui bei sveikatos būklei pritaikytą maistą. Tuomet jūsų augintinis turės daug energijos, jausis puikiai ir rečiau susidurs su įvairiais sveikatos sutrikimais.

Taigi, jei nusprendėte, kad tikrai norite auginti vokiečių aviganį, pats metas pasidomėti šios veislės šunis veisiančiais veislynais, o tuomet pasirinkti grynaveislį vokiečių aviganį, kuris papildys jūsų šeimą ir taps neatsiejama jos dalimi.

(Perskaityta per mėnesį: 223, iš jų šiandien: 1.)