Paminklų gamyba
Ne į temą

Keli aspektai, kurie yra svarbūs palaidojus artimąjį

Kaip bebūtų gaila ir sunku, kiekvienam iš mūsų savo gyvenime tenka susidurti su artimojo mirtimi. Suprantama, kad dažniausiai tokie išsiskyrimai būna labai skausmingi ir sudėtingi. Anapilin iškeliavus artimajam, jaučiame didelį stresą, paniką, nerimą ir skausmą. Tačiau nepaisant to, kaip bebūna sunku, turime pasirūpinti velionio šermenimis. Žinoma, laidotuvių organizavimas yra emociškai ir psichologiškai labai sudėtingas procesas, todėl turime suimti save į rankas ir nepamiršti pasirūpinti kiekviena laidotuvėms svarbia detale (šermenimis, gedulingais pietumis, laidotuvių ceremonija ir kt.). Ir, be abejo, organizuojant laidotuves įprastai nėra galvojama apie paminklą – juk įprastai jis pastatomas tik praėjus vieneriems metams po laidotuvių. Tačiau kita vertus, nėra tikslinga paminklų gamyba rūpintis tik praėjus metams. Kur kas geriau tuo pasirūpinti anksčiau – tuomet nereikės skubėti ir būsite visiškai ramūs, kad galėsite laiku pastatyti paminklą anapilin iškeliavusiam savo artimajam. Tačiau norint išrinkti tinkamą paminklą, reikėtų nepamiršti kelių svarbių aspektų.

  • Ar jūsų artimasis prieš mirtį buvo išreiškęs tam tikrus norus jo laidojimo ir paminklo atžvilgiu? Neretai (ypač senyvo amžiaus) žmonės, kurie nujaučia, kad neužilgo jie gali iškeliauti, ima daugiau galvoti apie tai, kas vyks po jų mirties, kaip vyks laidotuvės ir tai, ką galėtų padaryti, kad jų artimiesiems būtų lengviau. Todėl tikėtina, kad ir jūsų artimasis turėjo tam tikrų lūkesčių ir galbūt bent kartą buvo užsiminęs apie paminklą? Tai galėtų padėti lengviau išrinkti paminklą.
  • Turite pagalvoti, koks yra tikrasis jūsų biudžetas ir kiek iš tikrųjų galite investuoti į paminklo gamybą. Įprastai, jei pasirenkamas labai tradicinis ir standartinių išmatavimų paminklas, su iškaldintais velionio inicialais ir gimimo bei mirties datomis – paminklo kaina nebūna labai didelė. Tačiau jei jūsų keliami reikalavimai yra labai aukšti, gali tekti investuoti ir gerokai daugiau.
  • Nereikia pamiršti ir būsimos kapavietės tvarkymo darbų. Atsižvelgiant į tai, kaip bus įrengta kapavietė, priklausys ir darbų apimtys, kai teks tvarkyti kapavietę. Todėl jei žinote, kad neturėsite pakankamai laiko reguliariai kapavietės priežiūrai, galite pasirinkti efektyvesnius sprendimus, pvz., kapavietę padengti skalda, mulčiumi ar kt.
(Perskaityta per mėnesį: 63, iš jų šiandien: 1.)