kelionė į Kiniją
Laisvalaikis

Kodėl turėtumėte apsilankyti Kinijoje dabar

Kelionė į Kiniją išties kvepia egzotika. Tai tolima šalis, iki kurios reikia perskristi kone puse planetos, tačiau tai tikrai verta padaryti. Ir padaryti kuo greičiau. Tam yra net kelios priežastys.

Verta pamatyti turtingą palikimą, kol jo nesunaikino

Kinija nuolat atsinaujina. Kaip šnypščianti gyvatė nuolat keičianti savo odą. Ko gero nėra miesto ar miestelio, į kurį atvykus nepamatytume krano, statybų, griovimo darbų. Šalis išgyvena ekonominį pakilimą, tad  investicijos į statybas yra natūralus žingsnis. Visgi, vertinantys istoriją bei architektūra šiurpsta – mes ne taip suprantame išsaugojimą. Jei turime istoriškai ir architektūros prasme svarbų statinį, mes stengiamės jį išsaugoti, renovuojame, tvarkome, rekonstruojame, tačiau negriauname. Kinijoje kitoks išsaugojimo supratimas. Čia pastatas tiesiog nugriaunamas, o jo vietoje iškyla naujas, tokio pat stiliaus statinys. Tarsi iš naujo pastatytas toks pat pastatas, tačiau jame jau viskas nauja. Tad vaikštant miestų gatvėmis ir žvelgiant į senovinius namus, kurie tarsi nužengę iš senų filmų, realiai dažniausiai apsigauname – didžioji dalis tokių namų tikrai nėra senoviniai. Tikrų, autentiškų pastatų galime rasti nuošalesnėse vietose, kaimuose, užmiesčiuose. Taigi, išvada, kelionė į Kiniją turi būti planuojama kuo anksčiau, kol dar liko į ką pažiūrėti.

Maistas, maistas ir dar kartą maistas

Jei nebijote priaugti svorio, galite drąsiai planuoti kulinarinę kelionę po Kiniją. Maistą giria daugelis keliautojų, nes jis Kinijoje išties ypatingas. Viskas gaminama iš sezoninių produktų, akcentuojamas šviežumas ir paprastumas, taip sakant, kinai nemėgsta „ilgai terliotis virtuvėje“, jie mėgsta paruošti greitai ir skaniai. Virtuvė itin spalvinga, tiesiogine ta žodžio prasme, įvairiaspalviai produktai ir prieskoniai, tarsi nutapo paveikslą pietų lėkštėje. Tikrai negalima palyginti su kinų virtuvės atgarsiais, kuriuos turime Lietuvoje.

Nepaprasti vaizdai ir patirtis

Kelionė į Kiniją tikrai padovanos gražių vaizdų, ir visai nesvarbu kur keliausite, po miestus, kaimus, kalnus ar dykumas. Kiekvienas keliautojas ras čia kažką, ką norėtų pamatyti ar ką norėtų aplankyti. Kinija itin plati, todėl gerai apsvarstykite ką norite išvysti – tradicinius kaimus, triukšmingą ir vakarietišką Šanchajų, išbandyti arbatos gėrimo ceremoniją ar tiesiog paklaidžioti neatrastomis gatvėmis.

 

(Perskaityta per mėnesį: 70, iš jų šiandien: 1.)