Namai

Knygos ir jų neabejotina nauda

knygos pdfDaugeliui žmonių vienas iš laisvalaikio praleidimo būdų – ramus vakaras su knyga. Knygos mus lydi nuo pat vaikystės. Ar atsimenate kai mama ar tėtis jums prieš miegą skaitydavo nuostabią pasaką apie princus, karalaites, piktas raganas. Atrodydavo, kaip tokioje mažoje knygoje gali tilpti visas stebuklingas pasaulis. Su nekantrumu laukdavome to vakaro, kada į rankas bus paimta knygą ir galėsite vėl nuklysti į fantazijų pasaulį. Knygos mūsų vaikystę padarė daug turiningesnę ir gražesnę.

Užaugę ir patys pradėdavo skaityti knygas. Tuomet prasidėjo nuotykiai. Su knyga galėdavom nukeliauti į bet kokią pasaulio vietą. Pabūti su indėnais, susipažinti su džiunglėmis.

Šiais laikais populiarėja knygos pdf formatu. Skaityti tokias knygas gerokai patogiau, tereikia knygų skaityklės ir galite joje sutalpinti ne vieną šimtą knygų. Keliaujant kur nors nereikia vežtis viso krūvos knygų, užtenka įsimesti į rankinę elektronikos prietaisą ir jūs jau kelionėje nenuobodžiausite. Tačiau kai kuriems tokia naujovė ne prie širdies. Tokie žmonės pasiilgsta to jausmo kai rankose laikai knygą kvepiančią. Knyga turi tik jai vienai būdingą kvapą, kuris nuteikia raminamai ir atpalaiduojamai. Malonu jausti ir versti knygos puslapius, girdėti šiugždesį. Oi kiek malonių prisiminimų iš tokių popierinių knygų. Taip pat gali žymėti peštuku labiausiai patikusias vietas, arba tiesiog atsiversti bet kurią vietą ir paskaityti.

Elektroninės knygos turi dar vieną privalumą, kad jas labai greitai galima gauti. Štai Renatos Rimkevičienės svetainėje patalpinta elektroninė knyga, kurią galite atsisiųsti per kelias minutes.  Jums užsisakius nereikia laukti kol knyga atkeliaus iki jūsų namų. O jei dar pagalvoju apie spausdinimo laiką ir kaštus. Elektroniniu būdu informaciją galima perduoti žaibišku greičiu.

Nesvarbu kokias knygas skaitysite elektronines ar popierines svarbu, kad galėtumėte skaityti ir pajusite neabejotiną naudą.

Taigi kokią tų knygų nauda?

  • Skaitant  knygas plečiasi mūsų vaizduotė. Mes galime perskaityti tokius dalykus, kad net sunku įsivaizduoti. Tuo tarpu kiekvienam sakiniui smegenys turi sukonstruoti bent po kažkokį vaizdelį. Taigi jos dirba iš peties.
  • Knyga sumažina stresą. Nuolat bėgame, skubame, pamirštame viską. Kai atsisėdame su gera knyga, aplinkui galime pamiršti viską. Pamirštame savo rūpesčius, problemas.
  • Skatina kūrybiškumą. Tai labai naudinga vaikams. Nors vaikai nestokoja idėjų, tačiau jiems labai svarbu plėsti ir lavinti savo kūrybiškumą. Knygose galima rasti tiek gerų idėjų, kurias vėliau galima pritaikyti praktiškai.
  • Taigi nenustokite skaityti, suraskite laiko gerai knygai, kuri jus praturtins.

 

 

(Perskaityta per mėnesį: 277, iš jų šiandien: 1.)