vonia
Namai,  Pirkiniai

Vonia – pagrindinis vonios kambario aksesuaras

voniaVonia – pats svarbiausias vonios kambario elementas. Tad, prieš įsirengiant vonią, verta gerai apsvarstyti, kokios vonios jūs norėtumėte, pasirinkti jos stilių, formą, iš ko ji bus  pagaminta. Didelę reikšmę, renkantis vonią, turi vonios kambario dydis ir forma. Jeigu turite pakankamai vietos vonios patalpoje, pasirinkimo variantų yra daugybė.

Turbūt pačios populiariausios vonios yra stačiakampės vonios. Tokia vonia juk įprastai būdavo įrengiama daugiabučių vonios kambariuose. Tad ir dabar, remontuojant vonios kambarį ir keičiant vonią, patogiausia yra pasirinkti tokią pat formą. Stačiakampės vonios atitinka standartinius išmatavimus, tad jas pritaikyti yra labai lengva.

Taip pat labai populiarios yra į kampą montuojamos vonios, nors išsirinkti tinkamą konkrečiam vonios kambariui tokią vonią jau yra šiek tiek sudėtingiau. Ši vonia visam kambariui suteikia stilingumo ir prabangos. Paprastai laikoma, kad kampinės vonios taupo vonios kambario erdvę, nors tiksliau pasakius, jos patogios tuo, kad jas įmontuoti galima ir tokiuose vonios kambariuose, kur tradicinė ilga vonia netelpa, tai yra nedidelio ilgio patalpose. Tačiau būtina atkreipti dėmesį į tai, kad tokiose voniose paprastai sunaudojama daugiau karšto vandens.

Vis labiau populiarėja laisvai pastatomos vonios. Tokia vonia mėgstama dėl to, kad neriboja stiliaus ir dizaino galimybių. Laisvai pastatomos vonios tinka tokiuose vonios kambariuose, kuriuose vyrauja retro ar vintage stiliaus elementai. Laisvai pastatomos vonios sukuria elegantišką ir subtilų vaizdą bei iliuziją, tarytum jūs būtumėte prabangiame SPA centre. Suprantama, tokia vonia geriausiai tinka dideliame vonios kambaryje, kur yra daug vietos ir patogu vaikščioti aplink vonią, o pati vonia gali būti įrengta bet kurioje vonios kambario vietoje. Renkantis laisvai pastatomą vonią, nemažai įtakos turės jūsų vonios patalpos forma ir bendras dydis, tai bus svarbiausias veiksnys apsisprendžiant, kokią laisvai pastatomą vonią pasirinkti. Be to, šios vonios gali būti įvairių spalvų, kad atitiktų bendrą patalpos interjerą. Tačiau dažniausiai pirkėjai renkasi baltas, kad vėliau prie jų galėtų derinti ryškių spalvų kambario akcentus: rankšluoščius, kilimėlius, muilines ir kitus aksesuarus.

Dar galima rinktis nestandartines vonias. Nestandartinė vonia tinka tada, kai vonios patalpa yra itin netradicinė arba kai norima sukurti išskirtinį komfortą. Tokios vonios gali būti įvairių formų, pavyzdžiui: ovalo. Be to, tai gali būti labai mažos vonios, skirtos sėdėti, arba, kaip tik, labai didelės – dvigulės.

Ir pabaigai, idėjos šiuolaikiniam vonios kambariui:

(Perskaityta per mėnesį: 604, iš jų šiandien: 1.)