Finansai

Ko siekia kredito teikėjai?

kredito teikejaiVisuomenėje yra gana aktyvių žmonių, kurie teigia, jog visi paskolas teikiantys asmenys yra suinteresuoti sužlugdyti vargšą besiskolinantį žmogelį ir tik nori iš jos išlupti paskutinius centus. Kaip bebūtų, tokie teiginiai nėra visiškai logiški, nes jeigu jie to norėtų, o svarbiausia taip ir darytų – Lietuvoje besiskolinančiųjų iš kredito bendrovių nebebūtų, o tai reikštų tiek vieną – visos tokios finansų įstaigos bankrutuotų. Tuo norime pabrėžti, kad kreditorių tikslas žinoma yra pasipelnyti – tai verslas ir kas to nenorėtų? Tačiau nepamirškime to, kad jie taip pat nori patenkinti visų klientų poreikius, o tada jie grįžtų ir jų paslaugomis pasinaudotų dar kartą – jie nori užburto rato, nes kuo dažniau naudojatės jų paslaugomis, tuo jiems yra geriau, todėl sakyti, kad jie stengiasi lupikauti ir visa kitą yra nelogiška. Galime tik apžvelgti ko siekia populiariausi kredito teikėjai Lietuvoje.

Vienas svarbiausių apsektų yra tas, kad kaip ir kiekvienas verslas, taip ir kreditoriai nori savo veiklą išplėsti maksimaliai. Tai padaryti yra įmanoma tik vieninteliu būdu – teikti tokias paslaugas, kuriomis būtų patenkinti visi ir taip užimti didžiąją rinkos dalį. Tai garantuotų didelį pelną, kuris aišku galėtų būti investuojama į verslo plėtrą. Tai reiškia, kad kredito teikėjai tiesiog siekia teikti kokybiškas paslaugas ir vartotojams pasiūlyti tai ko konkurentai negali, nes tik taip būtų galima užimti rinkos lyderio poziciją.

Kas liečia kiek artimesnius santykius, tai reikėtų pabrėžti, kad paskolos internetu yra sutiekiamos visiems atsakingiems žmonėms – kreditorių tikslas yra identifikuoti mokumu pasižyminčius žmones ir tik jiems skolinti pinigus. Kaip manote, kodėl yra egzistuojančios mokumo vertinimo nuostatos jeigu kreditoriai „negręžia“ kiekvieno žmogelio? Jeigu jie paslaugas teiktų kiekvienam užsimaniusiam ir netikrintų nieko, tai tokia jų veikla greitai matytų pabaigą. Paskolos teikėjai nori saugiai savo pinigus investuoti, todėl skolina tik atsakingiems žmonėms, kurie gali pasiūlyti garantijas, jog viską gražins sąžiningai.

Paskolos ir taip yra rizikingas verslas, todėl kredito teikėjams nėra prasmės be jokios priežasties lupikauti iš žmonių – norinčių pasiskolinti yra daugybė, todėl ir lupikavimas praktiškai nėra įmanomas, nes tenka aptarnauti nemažai atsakingų asmenų, kurie be jokių nesklandumų grąžina pinigus. Tiesiog, nėra nieko kas pagrįstų minėtus teiginius, todėl siūlytume labiau pasidomėti skolinimo rinka – galbūt ateityje ir jums pririeks panašių paslaugų.

(Perskaityta per mėnesį: 56, iš jų šiandien: 1.)