Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kodėl smulkusis verslas laimi persikėlęs į internetą?

el.parduotuvių kūrimas10, 20 ar net 50 tūkstančių litų suma už profesionalios elektroninės parduotuvės sukūrimą ir paruošimą darbui. Tokia suma priverčia išsižioti ne vieną smulkiojo verslo atstovą ir pamiršti šią užmačią. Ir jie daro milžinišką klaidą. Kodėl? Todėl, kad kasdien jie praranda po dar daugiau patys to nesuprasdami.

Kodėl elektroninių parduotuvių kūrimas kainuoja ne 3 Lt?

Tai yra investicija leidžianti pasiekti klientus visoje Lietuvoje, pabaltyje ar net visame pasaulyje, priklausomai nuo verslo plėtros strategijų bei siūlomo produkto. Ir tai nėra tik vaizdas kurį matai monitoriaus ekrane. Dizainas, išvaizda sudaro tik menką dalį parduotuvės kainos, esmių esmė yra turinio valdymo sistema leidžianti koordinuoti pardavimus, matyti realiu laiku prekių likučius, suderinta sistema su kurjerių paslaugomis, kad klientai ir pardavėjas matytų užsakytos prekės judėjimą, sistemos prijungimas prie el.bankininkystės, kad per kelias sekundės pirkėjas galėtų padaryti apmokėjimą ir dar per kelias sekundes pardavėjas matytų, jog pirkėjas apmokėjo. Tai galingas mechanizmas automatizuojantis visą procesą. Kas lieka el.parduotuvės savininkui? Atsakyti į klientams kylančius klausimus, supakuoti užsakytas prekes ir įteikti jas kurjeriui. Įvertinus visą įdedamą darbą, ši el.parduotuvės kūrimo kaina kaina nėra didelė.

Kita vertus, kiek kainuoja fizinės parduotuvės įkūrimas?

Kosmetinis parduotuvės remontas, virtinos, reklaminiai stendai ir pan. Vargiai įsitenkama į 10 tūkst. Čia jau nekalbant apie kas mėnesį mokamą nuomą. O jei norima įsigyti patalpas geroje vietoje vystyti komerciją, tuomet investicija padidėja vienu nuliuku sumos pabaigoje. Taigi investicijos nėra sulyginamos.

Tačiau esminis fizinės parduotuvės trūkumas yra tai, kad ji pasiekia tik labai mažą dalį pirkėjų gyvenančių mieste kur įsikūrusi parduotuvė. Tuo tarpu el.parduotuvė leidžia pasiekti pirkėjus visoje Lietuvoje. Taip pat nereikia prekybos zonos, kuri turi būti geriausioje miesto vietoje, užtenka sandėlio ar biuro, kur galima būtų laikyti prekes, jas pakuoti ir išrašinėti sąskaitas. Taigi išlaidos patalpų išlaikymui krenta kelis ar ten keliasdešimt kartų. Tuo tarpu pajamos didėja atitinkamai nuo kelių iki keliasdešimt kartų. Tad kodėl nepersikėlus į internetą?

(Perskaityta per mėnesį: 35, iš jų šiandien: 1.)