Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Skrendame į Barseloną

Atostogos Barselonoje – puiki mintis pailsėti nuo lietuviškų darganotų ir panirusių, skubančių, bet nespėjančių veidų. Geriausia metas tam – pavasaris arba ruduo, kai ten laikosi tokie orai, kokie mums įprasti vidurvasarį, lyja mažai, o visas turizmo sektorius pasiruošęs jus aptarnauti. Taip, tai – kelionių į Ispaniją sezonas. Nes žiemą visgi kiek per šalta, sunku tikėtis ilgesnėms maudynėms tinkamų orų, na o vasarą dvelkia sausi ir karšti orai, kurie tikrai nėra tokie malonūs, kaip galima įsivaizduoti. Juolab, kad vasarą puikiai laiką galima praleisti ir Lietuvoje.
Barselona – miestas rytų Ispanijoje, Katalonijos sostinė ir didelis uostamiestis, svarbus ne tik turistinių, bet ir ekonominių požiūrių. Dar ir šiais laikas neretas painioja, kad Barselona – visos Ispanijos sostinė. Tačiau taip nėra, pagrindinė ispanų valdžia telkiasi tikrojoje sostinėje – Madride. Madridas – centrinės Ispanijos miestas, pasižymintis dar sausesnėmis ir karštesnėmis vasaromis. Taigi, nesipainiokime geografijos pagrinduose, tačiau keliaukime ir žavėkis.
Ir iš ties – Barselona yra senas, istorinis, architektūriniu bei kultūriniu požiūriu dėmesio vertas miestas. Į jį galima patekti tiesioginiu skrydžiu iš Lietuvos. Galima ir netiesioginiu, taip kartais netgi įmanoma atskristi pigiau. Skrisdami į Barseloną, atkreipkite dėmesį, kuriame oro uoste leisis jūsų lėktuvas – jų yra ne vienas, o pavyzdžiui didelis ir garsus Žironos (Girona) oro uostas yra gerokai nutolęs (apie šimtą kilometrų) nuo pačio Barselonos miesto, taigi skrydis į jį gali pareikalauti daugiau laiko dėl pervažiavimų bei didesnių lėšų už juos susimokėti. Visgi transporto sistema gana gerai išvystyta, visi oro uostai su miestu sujungti tiesioginiais autobusais, dažnai nuvežančiais ne tik į priemiestį, bet ir gan giliai į patį miestą. Jei norisi dar greičiau ir patogiai – taksistas ispanas neatsisakys iš jūsų keliolikos ar keliasdešimt eurų už patogią kelionę iš oro miestą į jūsų pasirinktą viešbutį.
Ką veikti Barselonoje? Ilga ir išsami tema. Visgi pirmiausia dėmesį vertėtų atkreipti į architektūros bei kultūros paminklus, menančius istorinę miesto praeitį. Geriausia tą padaryti turint miesto gidą (knygą) su žemėlapiais, kuris padės ir surasti objektus, ir su jais susipažinti.

(Perskaityta per mėnesį: 43, iš jų šiandien: 1.)