internetas
Technologijos

Kokią naudą atneša internetinės svetainės kiekvieno žmogaus gyvenime?

Turbūt nėra nei vieno žmogaus, kuris šiais laikais nesinaudotų informacinėmis technologijomis. Kalbant apie informacines technologijas, šiame straipsnyje turiu omenyje būtent- kompiuterius bei internetą. Daugelis pauglių greičiausiai naudojasi kompiuteriu, kad galėtų žaisti įvairius žaidimus, bet taip pat nemenka dalis iš jų naudojasi ir įvairiomis svetainėmis, tokiomis kaip facebook ir pan. Tačiau tą patį būtų galima pasakyti ir apie suagusius, kurie taip pat naudojasi internetų, kad galėtų panaršyti jame. Taigi čia pat iškylą klausimas kodėl šios internetinės svetainės yra svarbios žmogaus gyvenime ir kokią naudą atnešą žmogaus gyvenime.

Pirmiausia reikėtų pabrėžti, kad naujų svetainių kūrimas vyksta nuolatos, galbūt net tuo metu kai jūs skaitote šį straipsnį, tačiau tai yra svarbus gyvenimo aspektas, nes nuolatos kuriasi naujos įmonės, atsiranda nauji prekybos tinklai, kurie dažniausiai save viešina per įvairias internetines svetaines. Todėl čia pat iškyla ir pirmoji nauda- informacijos gavimas. Žmonės dažniausiai naudojasi tomis svetainėmis, kad galėtų daugiau sužinoti ar tai kas vyksta pasaulyje ar tai galbūt sužinoti daugiau apie produktą, kurį ketina pirkti ir pan. Tai yra labai paranku, nes nereikia žmogui net išeiti iš namų, nes viskas yra pasiekiama vos kelių mygtuku paspaudimu.

Taip pat galbūt antra nauda galėtų būti ta, kad šiais laikais net nereikia eiti į parduotuvę, norint kažką įsigyti, kadangi neretai žmonės pradeda daugelį produktų pirkti internete. Tam yra skirtos įvairios elektroninės parduotuvės, kurios ženkliai palengvina žmogaus gyvenimą bei tuo pat metu sutaupo jam laiką. Juk žmogui kur kas patogiau išsirinkti kažkokią tai prekė sėdint namuose prie kompiuterio, nei nuėjus į parduotuvę, kur yra gausybė prekių ir taip sunku išsirinkti. Tačiau reikėtų paminėti, kad internetinės svetainės turi ir neigiamų aspektų- vienas iš jų tas, kad vis daugiau laiko praleidžiame internete, sedėdami ar tai prie to pačio facebook ar tai žaidžiant žaidimus ir pan.

Mes vis dažniau naudojames kompiuteriu ne tik tam kad sužinotumėm kažką naujo ar nusipirktumėm tai kas reikalinga, bet ir tam kad tiesiog praleistumėm laiką. Todėl neretai kompiuteriai „suvalgo“ mūsų sutaupytą laiką. Mes nebeturime laisvo laiko, kad galėtumėm jį turiningai praleisti lauke ar tai susitinkant su draugais ir pan. Šis aspektas parodo, kad vis dėlto nėra pliusų be minusų. Juk iš pradžių atrodantis toks naudingas ir geras dalykas, turi tikrai nemažai minusų, kurie iš kitos pusės gali ir nustelgti tą jų nešama naudą. Bet vis tiek kažin ar taip bus, nes kuo toliau tuo kiekvienas žmogus yra labiau neatsiejamas nuo informacinių technologijų ir greitai gali taip nutikti, kad kiekvienas žmogus vaikščios ne tik su telefonu bet ir su kompiuteriu.

(Perskaityta per mėnesį: 46, iš jų šiandien: 1.)