Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Reguliarūs automobilio patikrinimai

Automobilio priežiūra

Niekas nenori automobilio remontui išleisti daug pinigų arba važiuoti į servisą dėl tam tikrų darbų atlikimo. Todėl geriau automobiliu pasirūpinti iš anksto, o ne tada, kai kažkas pradeda barškėti. Deja, dauguma vairuotojų savo automobiliu pradeda rūpintis tada, kai išgirsti kažkokį bildėsi arba kitą įtartiną garsą ar užuodžia keistą kvapą. Kaip ir su žmogaus sveikata, taip ir su automobiliu, reikia rūpintis juo nuolatos ir nelaukti kol atsitiks kažkokia „liga“. Todėl profilaktinė priežiūra ir patikra yra būtina. Todėl nuolatinis alyvos lygio palaikymas automobilyje, reguliari kompiuterinė diagnostika su automobilių diagnostikos įranga ar tinkamo padangų slėgio palaikymas yra būtinas. Tačiau, kai kuriuos automobilio priežiūros darbus mes visi pamirštame, o už mūsų užmiršimą, prastėja automobilio būklė. Todėl patarsime kelis smulkius, bet svarbius, darbus, kuriuos reikia atlikinėti reguliariai.

Reikia reguliariai tikrinti automobilio padangų slėgį. Tai būtina daryti, nes netinkamas padangų slėgis mažina sukibimą su važiuojamąja danga. Kita pasekmė, dėl netinkamo slėgio, tai blogėja padangos būklė, ji susidėvi greičiau. Reikia nepamiršti reguliariai patikrinti ir atsarginį ratą. Nors mums atrodo, kad mes jo nenaudojame, tačiau padanga ir stovėdama netenka slėgio, todėl tikrindami padangų slėgį, neturėtumėte pamiršti ir atsarginio rato. Nes jo gali prireikti bet kuriuo metu, o dar vienos staigmenos, dėl per mažo padangoje esančio slėgio, Jūs tikrai nenorėsite. Verta paminėti, kad ir per daug pripūstos padangos greičiau susidėvi.

Automobilio priežiūra

Nuolatos tikrinkite alyvos lygį variklyje. Įtaisytame matuoklyje yra rodyklės, kurioje yra pažymėta, kiek mažiausiai gali būti alyvos variklyje. Nepripilkite alyvos ir per daug, matuoklyje yra nurodytas kiek daugiausiai galima pilti tepalų. Nepamirškite ir reguliariai keisti alyvos automobilyje. Reiktų pasidomėti kokį alyvos keitimo intervalą rekomenduoja automobilio gamintojas. Reikia įvertinti ir kokią Jūs alyvą naudojate, jos gali būti mineralinės, pusiau sintetinė ir sintetinė. Mineralinę alyvą reikia keisti dažniausiai, o su sintetine alyvą Jūs nuvažiuosite daugiausiai. Žinoma, dažnas alyvos keitimas tikrai nekenkia vairuojamam automobiliui, tačiau plonina Jūsų piniginę. Papildomai prižiūrėkite aušinimo skystį ir jo būklę. Prižiūrėkite, kad jo būtų pakankamai talpoje, ant jos taip pat yra nurodyta kiek turi būti mažiausiai ir daugiausiai talpoje. Jeigu aušinimo skysčio spalva yra išblukusi, reiktų keisti skystį.

Automobilį dažniau patikrinkite su automobilių diagnostikos įranga. Užsiregistravę į servisą ir į jį nuvažiavę Jums greitai atliks kompiuterinę diagnostiką. Greitai ir paprastai sužinosite svarbią informaciją apie automobilį. Patartina kompiuterinę diagnostiką atlikti kelis kartus per metus. Reguliari diagnostika gali padėti atrasti gedimą, kuris dar nebus pakenkęs kitų dalių ar mechanizmų. Radus ankščiau gedimą, sutaupysite ir nemažai pinigų.

Dažniausiai įlipdami į automobilį su batais mes prinešame purvo. Išvalome įneštą purvą ir galvojame, kad viskas gerai. Tačiau taip nėra. Pakelkite kilimėlius ir pažiūrėkite, po jais dažnais prisikaupia purvo ar skysčių. Ypač, tai aktualu daryti, kai yra prisnigę ar paliję. Su sniegų mes galime prinešti ir druskos, kuri yra skirta valyti keliams, todėl to po kilimėliu esantys metalas pradeda greičiau rūdyti.

(Perskaityta per mėnesį: 82, iš jų šiandien: 1.)