Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Diagnostinė įranga: ką reikėtų apie ją žinoti prieš perkant?

Diagnostikos prietaisų įvairovė yra didžiulė ir vis į rinką išleidžiama naujų gaminių. Tiems, kurie tokią įrangą arba apskritai pirmą kartą perka serviso įrangą, tikrai gali apsisukti galva dėl tokio didelio pasirinkimo. Diagnostinė įranga skirstoma į daugelį smulkesnių dalių, tai gali mėgėjiški prietaisai arba profesionalūs, jungiami prie kompiuterio arba naudojami per išmanųjį telefoną, svyruoja kainos ir daugelis kitų svarbių dalykų. Lietuviai dar nėra pripratę prie tokių prietaisų, nedaugelis servisų dar naudojasi jais, todėl informaciją naujokui tikrai sunku surasti. Todėl šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius punktus į ką atkreipti dėmesį.

Prietaisų kaina

Pirmiausia įvertinkite kur naudosite perkamą diagnostikos įrangą, savo automobilio remontui ar profesionaliai serviso veiklai. Tai svarbu dėl to, nes tokių prietaisų kainos labai priklauso nuo aukščiau minėto punkto. Mėgėjiški prietaisai kainuoja žymiai mažiau, nes juose nėra tiek daug funkcijų kaip profesionaliuose prietaisuose. Jeigu remontuosite tik savo automobilį, tai Jums tų funkcijų ir nereikia. Diagnostikos įrangos kainos svyruoja nuo 50 eurų iki kelių tūkstančių eurų. Tad pasirinkimas tikrai platus.

Įvertinkite su kokiais automobiliais dirbsite

Svarbu įsivertinti su kokiai automobiliais dirbsite. Jeigu perkate savo automobilio remontui, tai atsižvelkite į tai ir pirkite tik jūsų automobilio markei tinkama diagnostikos įrangą. Tada tokie prietaisai veiks geriausiai. Jeigu diagnostinė įranga Jums reikalinga serviso veiklai, įvertinkite su kokiais automobiliais dažniausiai tenka dirbti, ar tai būtų europietiški automobiliai, ar tai būtų automobiliai iš Azijos.

diagnostinė įranga

Diagnostikos įrangos tipai

Diagnostinė įranga turi daug tipų. Dažniausiai Lietuvoje naudojami prietaisai yra prijungiami prie nešiojamų kompiuterių. Mėgėjai ar savo automobiliui atliekantys diagnostiką dažniausiai renkasi prietaisus prijungiamus prie išmaniųjų telefonų, kadangi tokia įranga yra pigiausia. Vis labiau populiarėja delniniai kompiuteriai, dar kitaip vadinami planšetėmis. Jie yra itin patogus kadangi nereikia kompiuterių ar kitokių papildomų laidų.

Prietaisų funkcionalumas

Kaip ir minėjome aukščiau, prietaisų funkcionalumas nėra toks pats visuose prietaisuose. Diagnostinė įranga gali nuskaityti tik gedimų kodus ir to pilnai užtektų naudojant savo reikmėms. Profesionalams ir servisams žinoma to maža, todėl diagnostikos įrangos gamintojai yra įdiegę daugybę kitų funkcijų. Tarp jų populiariausios yra gyvų rodmenų rodymas, kurio metu rodo kaip veikia tam tikri mechanizmai. Tai gali būti jutiklių duomenų istorijos peržiūrėjimas ir daugelis kitų.

(Perskaityta per mėnesį: 54, iš jų šiandien: 1.)