diagnostinė įranga
Technologijos

Ką reikėtų žinoti apie automobilio diagnostiką?

Kalbant paprastai, automobilio kompiuterinė diagnostika tai automobilio elektroninių mechanizmų patikra, procesas apjungiantis specialius prietaisus, techniką ir patirtį. Kompiuterinė automobilių diagnostika apima mechaninių elementų, elektros elementų patikrą, tam tikrų atskirų dalių patikrą, bandymus kelyje, bandymą atkurti sąlygas ir jų metu pasitaikantį gedimą. Tai pirmas žingsnis, nuo kurio idealiame pasaulyje turi prasidėti automobilio remontas.

Jei į autoservisą kreipiamasi dėl tam tikros problemos, pavyzdžiui, prietaisų skydelyje užsižiebė įspėjamasis pranešimas, neužsiveda automobilis ar kelyje sustoja, skleidžia keistus garsus ar panašiai, tuomet apie tai kuo tiksliau reikia nupasakoti prieš darant diagnostiką. Tai leidžia servisui susiaurinti diagnostikos spektrą ir greičiau rasti problemą. Be to, pačiam suprasti su kokio pobūdžio gedimu susidūrėte yra naudinga renkantis kur vykti tvarkyti automobilį. Nors diagnostinė įranga visur tokia pati ar panaši, t.y. tinkanti visų automobilių diagnostikai, tačiau automobilių servisai specializuojasi tam tikrose remonto srityse, pavyzdžiui, konkrečių automobilio modelių remontas, variklio remontas, elektros prietaisų remontas ir pan. Taigi, žinant (ar numanant) gedimo pobūdį, galima lengviau išsirinkti specializuotą autoservisą atlikti diagnostiką ir remontą.

Dažnai klausiama, kam apskritai jungti diagnostinę įrangą prie automobilio, vargti, analizuoti, kuomet prietaisų skydelis parodo klaidą, klaidos kodą, o automobilio gamintojas pateikia apibrėžimą koks tai gedimas? Tačiau realybė tokia, kad klaidos kodo negalima tapatinti su tam tikra mechanine detale – jos pakeitimas gali nepašalinti gedimo. Gedimo pranešimą reikėtų traktuoti kaip tam tikro jutiklio arba daviklio sistemoje pranešimą, kad konkrečioje sistemos dalyje vyksta ar nevyksta procesai kaip numatyti. Automobilio diagnostika leidžia sukonkretinti gedimą, o automobilių specialistas pasitelkęs savo patirtį gali rasti būtent tą sugedusią detalę ir ją pakeisti laiku.

Automobilių diagnostikos įranga naudotis reiktų ne tik tada, kai automobilis akivaizdžiai sugenda, bet nuolatos. Reguliariai atliekama profilaktika bent kartą per metus ar prieš ilgesnes keliones, padeda išvengti rimtesnių gedimų. Jei automobiliu rūpinamasi, sutvarkomi mažiausi vos tik pasirodę gedimai, tuomet iki didesnių ir rimtesnių gedimų neprieinama ir netenka kloti didelių sumų už automobilio remontą.

(Perskaityta per mėnesį: 137, iš jų šiandien: 1.)