diagnostikos įranga
Technologijos

Diagnostikos įranga – ateities technologija

Kadangi technologijos mūsų visoje aplinkoje sparčiai tobulėja yra sunku suspėti gauti visą informaciją, todėl, kad nebūtų informacinėje grandinėje spragų, tai dar praėjusiame amžiuje, apie 1996 metus, buvo sukurta diagnostikos įranga. Ji padeda serviso mechanikams greičiau rasti gedimus ir palengvinti remonto procesą. Diagnostikos įranga buvo sukurta Jungtinėse Amerikos Valstijose, priemonė, kuri turėjo prisidėti prie aplinkosaugos ir reguliuoti automobilių išmetamąsias dujas. Ši sistema į Europą atkeliavo po kelių metų.
Diagnostikos įranga jau šiuo metu stipriai prisideda prie serviso darbo našumo didinimo ir pagreitina visus automobilių remonto procesus. Kompiuterinės diagnostikos metu šie prietaisai yra prijungiami prie automobilyje esančio kompiuterio, kuris dar vadinasi borto kompiuteriu. Prijungti tokį prietaisą galima prie visų transporto priemonių. Tai gali būti automobiliai, motociklai, sunkvežimiai, žemės ūkio technika ir kt. Prijungta diagnostikos įranga skenuoja informaciją iš minėto kompiuterio ir gauna rezultatus ar automobilyje yra koks nors defektas. Vienas svarbiausių privalumų yra tas, kad per gana trumpą laiką mechanikas gali greitai sužinoti koks ir kurioje vietoje yra gedimas.

diagnostikos įranga
Daugelis galvoja, kad diagnostikos įranga gali atlikti kompiuterinę diagnostiką tik varikliui, tačiau tai yra ne tiesa, šie prietaisai gali rasti gedimus visose elektromechaninėse dalyse. Taip yra dėl to, kad šios dalys turi specialius minėtus sensorius ir visą informaciją apie savo darbą perduoda automobilio kompiuteriui. Taigi, jeigu buvo koks nors nukrypimas, informacija yra išsaugoma ir automobilio prietaisų skydelyje užsidega įspėjamoje lemputė, kuri nurodo, kad reikia patikrinti variklį. Tad kalbėti apie naudą, kurią patiria serviso mechanikas, manau yra neverta – ji yra didžiulė.
Kitas aspektas yra tas, kad kai kurių automobilio komponentų jau neįmanoma patikrinti, nes tą padaryti gali tik diagnostikos įranga. Taip yra dėl to, nes kai kurie mechanizmai ankščiau buvo mechaniniai, o dabar juose yra atsiradę nemažai elektronikos, dėl ko patikrinimas vyksta greičiau ir patogiau su diagnostikos įranga. Tokie automobilio komponentai, kuriuos mechaniškai jau yra per sunku patikrinti ir su diagnostikos įranga tikrinimas vyksta žymiai greičiau yra automatinę greičių dėžę, kadangi ją tektų tada nuimti, kuro padavimo purkštukus patogiau tikrinti su diagnostikos prietaisais ir kiti.
Taigi, diagnostikos prietaisai yra automobilių remonto technologijos ateitis. Jau dabar daugelis servisų neįsivaizduoja savo darbo be diagnostikos įrenginių. Tad tie servisai, kurie dar neturi diagnostikos įrenginio, ankščiau ar vėliau turės įsigyti, nes išlikti konkurencinėje aplinkoje bus per sunku.

(Perskaityta per mėnesį: 52, iš jų šiandien: 1.)