diagnostinė įranga automobiliams
Technologijos

Kada naudojama diagnostinė įranga automobiliams?

Niekas nemėgsta ir nelaukia kol turimam vairuojamam automobiliui atsitiks gedimas. Kai tai atsitinka pradedama nervintis ir suprantama, kad vėl reikės išleisti daug pinigų gedimo šalinimui. Yra būdų, kurie leidžia išvengti tokių atsirandančių gedimų, tam reikalinga diagnostinė įranga automobiliams. Tačiau ne visada, jeigu Jūsų turimam automobiliui sugedo pakaba ar iš radiatoriaus pradėjo varvėti aušinimo skystis, tai tokiu atveju kompiuterinė diagnostika Jums nieko nepadės.

Diagnostikos įrangos prijungimas prie automobilio reikalingas tada, kad automobilio prietaisų skydelyje užsidegė lemputė „Check Engine“, „ESP“, „ABS“ ar kitos panašios lemputės. Šios lemputės įspėja, kad automobilyje esanti programinė įranga užfiksavo gedimą vienoje iš automobilyje esančių, kurias stebi įmontuoti jutikliai. Tai nebūtinai turi būti gedimas, gali būti, kad stebimas mechanizmas, dėl tam tikrų priežasčių, pradėjo veikti ne taip, kai veikė iki šiol ir jo darbas iškrypų iš normalaus veikimo ribų.

Būtent šios įrangos pagalba serviso mechanikas gali rasti gedimą automobilyje. Jis diagnostinė įranga automobiliams prijungia automobilio valdymo bloko, kuris yra netoli vairo kolonėlės ir atlikęs tam tikrus nesudėtingus veiksmus, gauna gedimo kodą. Iššifravęs kodą, o dažnu atveju automobilio remonto specialistas šiuos kodus jau moka atmintinai ir žino ką kiekvienas reiškia, gauna tikslią gedimo vietą. Tokiu būdu sutaupoma daugybė laiko, nes nebereikia spėlioti kur yra gedimas ir tikrinti kiekvienos susijusios dalies ar mechanizmo iš eilės.

diagnostinė įranga automobiliamsTodėl diagnostinė įranga naudojama tai atvejais, kai gedimas yra susijęs su programine įranga. Kuri prižiūri paskirtus mechanizmus ir gauna iš jų informaciją apie automobilio mechanizmų veikimą ir darbą. Kitais atvejais diagnostinė įranga automobiliams nenaudojama, nebent norima pasižiūrėti gyvą mechanizmų veikimą darbą arba tam tikrus rodiklius.

Todėl jeigu norite išvengti tokių nemalonių situacijų kaip automobilio gedimas, patartina atlikinėti kompiuterinę diagnostiką automobiliui reguliariai. Tada Jūs galėsite rasti gedimą automobilyje prieš jam pažeidžiant kitas dalis ir remontas kainuos pigiau ir bus atliktas greičiau. Jeigu neturite tiek laiko, kad lankytis servisuose reguliariai ir Jums tai sukelia nepatogumų, tada patartina įsigyti diagnostinę įrangą savo automobilių patikrai. Rinkoje yra daug prietaisų, kurie yra skirti automobilių savininkams, kurie kaip pavyzdžiui, yra suderinami su išmaniaisiais telefonais. Tad įsigijus tokį prietaisą ir atliktus keletą kartų reguliariai diagnostiką pačiam, ji jau atsiperka, nes Jums nebereikėjo lankytis servise ir mokėti pinigų jiems.

(Perskaityta per mėnesį: 64, iš jų šiandien: 1.)