Paskola
Finansai

Tinkamai valdykite savo pinigus

Turbūt pastebėjote, kiek daug literatūros galime rasti finansų tematika. Pastaruoju metu apie tai kalba visur – mokykloje, universitete, televizijoje, radijuje ir internete. Nei vienas nepraleidžia progos pasisakyti ir pateikti įvairių jų manymu teisingų patarimų, padedančių lengviau susitvarkyti su turimais pinigais. Nors iš pirmo žvilgsnio toks šiai sričiai skiriamas dėmesys gali atrodyti perdėtas, tačiau anaiptol taip nėra. Juolab, kad neabejotinai kiekvienam gyventojui būtina žinoti, kaip veikia paskola ir kuomet ja geriausia pasinaudoti – juk tai vienas iš populiariausių finansinių problemų sprendimo būdų.

Taigi, labai svarbu atsirinkti tinkamą informaciją, padedančią lengviau ir užtikrinčiau judėti į priekį. Žemiau pateikti keli patarimai turėtų jus užvesti ant teisingo kelio:

1. Nustatykite priminimą kalendoriuje

Jei manote, kad pamiršite kiekvieno mėnesio pabaigoje peržiūrėti savo patirtas išlaidas ar banko sąskaitos išklotinę, tuomet kaskart savo mobiliajame telefone ar kompiuteryje nustatykite priminimą. Juk jei nepraleidžiate suplanuoto vizito pas gydytoją, kodėl turėtumėte leisti sau užmiršti apie tinkamą finansų peržiūrą?

2. Sudarykite savo prioritetų sąrašą

Kai kalbame apie pinigus ir ypač išlaidas, būtina susidaryti prioritetų sąrašą. Pavyzdžiui, jei naudojatės paskola, ir dalis jūsų mėnesinio biudžeto turėtų atitekti kreditoriams mokamoms įmokoms, įvertinę kiekvieną mėnesį tenkančias išlaidas, sudėliokite jas taip, kad kaskart jaustumėtės ramūs, jog svarbiausi pirkiniai ir svarbiausios paslaugos bus apmokėtos laiku. Tai ne tik padės nepraleisti pagrindinių įmokų, tačiau taip pat leis jums sutaupyti, jei iš savo sąrašo išbrauksite nereikalingas išlaidas.

3. Turėkite finansinių tikslų

Jei galvojate, kam viso to reikia, atsakyti labai paprasta. Užsibrėžę tikslą pasiekti tam tikrų finansinių aukštumų, kur kas lengviau judėsite jo link. Tokiu atveju natūraliai suformuosite aplinkybes, kurios pagelbės jums nenukrypstant nuo kelio. Domėsitės, dirbsite, rinksite informaciją ir stengsitės uždirbti kuo daugiau. Galiausiai pasieksite norimų rezultatų.

4. Nustatykite savo biudžetą

Neretai žmonės išleidžia visą savo gaunamą atlyginimą. Iš tiesų, tai yra ypač dažnas atvejis. Kai dirbama daug ir labai sunkiai, gautus pinigus norisi akimirksniu išleisti savo malonumams – tokiu būdu pamirštant apie darbe patirtus sunkumus ir stresą. Tačiau, jei nevaldysite savo biudžeto, vis dažniau susidursite su pinigų trūkumu. Taigi, nustatykite kiekvieno mėnesio biudžetą, o likutį atsidėkite nenumatytiems atvejams.

5. Paskola naudokitės atsakingai

Jei galvojate apie paskolą, tuomet skirkite dar daugiau dėmesio savo finansams. Įvertinkite net ir pačius smulkiausius aspektus. Tai padės suprasti savo finansinę padėtį ir geriau numatyti ateities perspektyvas. Jei paskolos suma yra pakankamai didelė, peržvelkite kredito bendrovių pasiūlymus ir pasirinkite patį optimaliausią – ne tik palūkanų dydžio, tačiau ir grąžinimo termino atžvilgiu.

Puikiai suprantama, kad finansai nėra lengva sritis. Norint juos tinkamai valdyti, reikia koncentracijos, tikslo, laiko, pastangų ir savikontrolės.

(Perskaityta per mėnesį: 52, iš jų šiandien: 1.)