Namai

Kokius lauko baldus pasirinkti?

lauko baldai
lauko baldai

Norite praleisti jaukiai vasaros vakarą ar šiltą dieną, tuomet turėtumėte pagalvoti apie jaukios oazės įrengimą savo sode. Gamtos prieglobstyje praleistas laikas suteiks jums žvalumo ir puikios nuotaikos. Jei jūsų sodas yra nedidelis ir neturite įrengtos pavėsinės ar terasos, tuomet rinkitės tokius baldus, kurie gali būti lengvai pernešami iš vienos vietos į kitą. Vieną valandą jūs galite šildytis prieš saulės spindulius, kitą akimirką jau po dideliu medžiu slėptis nuo lietaus. Tokie sodo baldai turėtų būti ir lengvi ir patogiausia jei būtų sulankstomi. Tuomet juos galėsite lengvai pernešti iš vienos vietos į kitą.

Jei jūsų sode yra pavėsinė ar terasa gali galvoti apie masyvesnius  sodo baldus. Itin gražiai atrodys jei juos priderinsite prie bendros sodo architektūros, stiliaus. Jei jūsų sodyba yra šiuolaikinio dizaino, vyrauja minimalizmas, venkite didelių apimčių sodo baldų, jie taip pat turėtų būti minimalistiniai. Jei jūsų sodyba yra tradicinio lietuviško stiliaus, tuomet tiks ir medžio masyvo lauko baldai.

Jei jūsų namuose mėgsta lankytis draugai, reikėtų pasirūpinti, kad sodo baldai galėtų sutalpinti didesnį kiekį žmonių. Patogiai jausti padės kelių vietų krėslai. O prireikus į juos galės tilpti daugiau žmonių. Ilgalaikiam naudojimui lauke skirti eksterjero elementai gali būti pagaminti iš tvirtų, įvairioms lauko sąlygoms atsparių medžiagų. Šiuo metu galima rasti įvairiausių medžiagų, tačiau vis dar madingas ir nepakeičiamas yra medis.

Jei renkatės iš kokios medžiagos bus padaryti baldai turite pagalvoti ir apie ateinančius metus. Tuomet turite žinoti ar kiekvieną sezoną jums reiks perdažyti, atnaujinti, impregnuoti. Daugiausiai priežiūros reikalauja mediniai lauko baldai.  Pastaruoju metu pastebima tendencija, kad metalinius lauko baldus išstumia pinti. Pinti gali būti ne tik iš vytelių, bet ir įvairiausių medžiagų, kurios savo kokybe gali mums nustebinti. Taip pat yra įvairių formų ir dizaino variantų. Skandinavai gamina pintus lauko baldus, kurių gamybai naudoja aliuminį, todėl tokie baldai nerūdys, ir bus atsparūs atmosferos poveikiui. Labai panašius gamina ir „kiniečiai“. Tačiau pasirinkę Kinijoje pagamintus sodo baldus neilgai džiaugsitės jų tarnavimu. Jų naudojimo laikas bus gerokai trumpesnis.

Taigi šiuo metu baldų pasirinkimas yra platus pagal kiekvieno norus, fantaziją ir galimybes.

(Perskaityta per mėnesį: 81, iš jų šiandien: 1.)