Finansai

Kuriuose Vilniaus rajonuose 2023 metais naujų būstų parduoda daugiausia

Norintys parduoti ar įsigyti būstą šiemet gyveno nežinomybėje dėl augančių palūkanų normos. Baigiantis metams nekilnojamojo turto (NT) ekspertai išanalizavo, kurie Vilniaus mikrorajonai naujos statybos būsto rinkoje buvo ypač mėgstami pirkėjų ir pardavėjų, o kurie pasitraukė į paraštes.

„Mūsų surinkta statistika rodo, kad 2023 m. ieškantys naujos statybos būsto aktyviausiai domėjosi Žirmūnais. Šiame rajone parduota 250 būstų. Antroje vietoje – Naujamiestis (225 būstai ), trečioje – Šnipiškės (209). Toliau rikiuojasi Pilaitė (207), Lazdynai (173) ir kt. Tuo tarpu nė vieno būsto nebuvo įsigyta Naujoje Vilnioje, Šeškinėje ir Paneriuose“, – teigia nekilnojamo turto analitikos platformos „City Now“ įkūrėjas Vilius Visockas.

V. Visockas priduria, kad naujų būstų šiais metais NT vystytojai daugiausiai pasiūlė Pilaitėje, Naujininkuose ir Naujamiestyje. Vertinant pardavimų statistiką, galima pastebėti, kad pasiūla formuoja paklausą, t. y. daugiau būsto projektų ar įvairesnių tipų butų turintys rajonai yra populiaresni.

Tarp labiausiai išaugusiųjų – būsto pardavimai Naujamiestyje

„City Now“ statistika rodo, kad, lyginant šių metų būsto pardavimų duomenis su praėjusių metų, vienas iš didžiausių šuolių fiksuojamas Naujamiestyje. Ten pardavimai išaugo net 86 proc.

NT plėtros bendrovės „Homa Group“ vadovė Jurgita Kveselaitė tokį populiarumą aiškina kintančiais pirkėjų lūkesčiais bei Lietuvoje vis labiau populiarėjančiu moderniu gyvenimo būdu. Netoli centro esantis rajonas itin traukia jaunas šeimas, studentus, turistus, kūrybingus ir verslius žmones. Šiais metais J. Kveselaitės įmonė rinkai pristatė 2000 kv. m NT objektą Naujamiestyje – vos per kelias savaites daugiau kaip pusė patalpų buvo parduotos. Anot NT ekspertės, Naujamiestyje pirkėjai aktyviai renkasi patalpas nuo 12 iki 55 kv. m, kur lubų aukštis iki 4 m. Dažnai pirkėjai patalpas įsigyja ne tik gyventi, bet ir nuomai ar savo verslui.

Skaičiuojame, kad Naujamiestyje šiuo metu pirkėjai gali rinktis iš 231 naujų būstų.

Kuriame rajone didžiausias būstų pasirinkimas

Ieškantiems platesnio būstų pasirinkimo V. Visockas pataria atkreipti dėmesį į Pilaitę. Ten šiuo metu yra 398 butai, Žirmūnuose – 297, Šnipiškėse – 279, Verkiuose – 246, Lazdynuose – 228. Mažiausias pasirinkimas Ozo (5) ir Fabijoniškių (8) mikrorajonuose.

Nuoroda į infografiką: https://infogram.com/homa-dashboard-1hnp27mw1p9py2g

Pranešimą paskelbė: Robertas Šapalas, Brandnomika

Kuriuose Vilniaus rajonuose 2023 metais naujų būstų parduoda daugiausia

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)