Yra vienas populiarus su laiku susijęs posakis. Laimingi laiko neskaičiuoja. Taip netgi dainuojama. O ar žinote, kodėl tie laimingieji neskaičiuoja? Ogi todėl, kad jiems nereikia. Jiems nereikia skaičiuoti laiko todėl, kad jie paprasčiausiai žino, kiek valandų. Žino, nes turi informuojančią priemonę. Ant riešo puikuojasi ir apie valandas bei minutes stilingai praneša šveicariški laikrodžiai.
Žodis „laimė“ suvokiamas skirtingai. Jei turite omenyje turtą, tai suprantama, kad užsiminus apie laikrodžius į galvą ateis mintis apie „Rolex“ ar „Omega“ šedevrus. Vis dėlto nebūtina išleisti daugybės tūkstančių, kad ant riešo puikuotųsi solidus Šveicarijos meistrų darbas. Toks, kuris kasdien žavi, informuoja apie tai, kiek dabar valandų, minučių ir netgi sekundžių. Toks, kurio preciziškumas tiesiog neįtikėtinas. Kaip smulkmeniškai viskas vyksta! Kad aksesuaras nepriekaištingai funkcionuotų, gamintojam prireikia ne tik žinių, bet ir atsidavimo. Kruopščiai pagamintas laikrodis – tai, kas ištikimai tarnauja ne vienus metus.
Į įvairias kainų kategorijas patenkantys šveicariški laikrodžiai tapę kokybės sinonimu. Ir už šimtą eurų, ir už keliasdešimt tūkstančių įsigyjamame laikrodyje veikia detalės, įkūnijančios meistrų patirtį ir kruopštumą. Tokie laikrodžiai perkami žinant, kad jie džiugins ir išėjus į miestą pasivaikščioti, ir romantiškame pasimatyme, ir verslo susitikime. Kai kada dizainas atrodo universalus, o kartais žmonės turi po kelis aksesuarus ir juos kaitalioja. Pavyzdžiui, su vienu sportuoja, su kitu eina į darbą ir t. t. Svarbiausia, kad šveicariški šedevrai sukelia geras emocijas. Nesvarbu, kokie skaičiai nurodyti etiketėje, kilmės šalis reiškia daug.
Šio straipsnio pavadinimas skambus. Jei laimė suprantama kaip mėgavimasis gyvenimu, tuomet kaip pavyzdys puikiai tinka šveicariški laikrodžiai „Alfex“. Štai moteriškų laikrodžių „Ikon“ serija – tarsi skatinimas atsipūsti nuo darbų, užsiimti mėgstama veikla, aktyviai praleisti laisvalaikį. Spalvingi, žavios formos riešo aksesuarai nepalieka abejonių. Jie yra tarsi sėkmės simbolis.
Laikrodžius mėgsta ir „paprasti“ žmonės, ir įžymybės. Vieniems tai būtinybė, kitiems puošnumo reikalas. Tačiau viena tiesa yra neginčijama ir nėra reikalo jos užginčyti. Visi sutinka, kad laikrodžiai ir Šveicarija – kone sinonimai. Visi puikiai supranta, kad „Rolex‘ų“ tėvynėje gaminami kokybiški, dailūs ir funkcionalūs aksesuarai, kurie savo ypatingumo nepraranda net ir po daugelio metų.
Laikrodis – tai, kas prisideda prie įvaizdžio. Tai gali būti spalvingas papuošalas, kurį užsisegsite išeidami į miestą pirmąją savo atostogų dieną. Tai gali būti juodos odinės apyrankės ir balto minimalistinio ciferblato derinys, žavėsiantis iškilmingo pokylio svečius. Arba metalinės apyrankės su baltu, mėlynu, juodu ar kitokiu ciferblatu sąveika, pasižyminti nepaprastu universalumu.
Tiek šveicariškus laikrodžius, tiek kitų šalių gaminius galima vertinti kaip išties stiprią įvaizdžio detalę. Detalę, kuri praskaidrina kasdienybę ir yra patraukli.
Sakote, kad šiais laikais laikrodį atstoja telefonas? Visgi šis teiginys nesunkiai subliūkšta. Kad ir kokioje vietoje būtumėte, kad ir kokios būtų aplinkybės, žvilgtelti į laikrodį yra paprasčiau nei traukti telefoną iš kišenės ar rankinės. Be to, tai ir elegantiškiau.
Laimingi laiko gal ir neskaičiuoja, bet šveicariški laikrodžiai atsiduria prioritetų sąraše. Ir tikrai ne veltui. Ne tik vardo garsumas, bet ir reali kokybė – dalykai, kuriuos šveicariškų laikrodžių savininkai įvertina. Garsus vardas įpareigoja. Gamintojai diena iš dienos daro tai, ką geriausiai sugeba. Iš patirties ir kruopštumo (ir, žinoma, nuolatinio kokybės akcentavo ir stiebimosi pirmyn) gimsta geriausi laikrodžiai, verti aukščiausių įvertinimų.