Pastaruoju metu labai išpopuliarėjo ilgai išliekantys geliniai lakai (daugiau apie juos skaitykite čia). Grožis, ilgaamžiškumas, tvarkingumas – tai privalumai, dėl kurių merginos pasirengusios bėgti į saloną.
Tačiau norint pasidaryti gelinį manikiūrą nebūtina kreiptis į manikiūrininką. Šią procedūrą galite lengvai atlikti namuose naudodami gelinių nagų lempą.
Tam reikės specialios lempos. Jis būna dviejų tipų: LED ir ultravioletinis (UV). Aptarkime jas išsamiai.
LED LEMPUTĖ
LED lempa, arba šviesos diodų lemputė, yra populiari neatsitiktinai: ji veikia ilgiau ir sunaudoja mažiau energijos. LED lemputė turi dar keletą puikių privalumų.
Jis gali išdžiovinti gelį maždaug per vieną minutę. Tai dvigubai greičiau nei UV lempa, nors jų galia yra tokia pati.
Antra, ši šviesa nekenkia jūsų rankoms.
Trečia, jis neperkaista.
ULTRAVIOLETINĖ (UV) LEMPA
Ultravioletinių spindulių lempos veikimas skiriasi nuo šviesos diodo veikimo. UV lempos viduje yra liuminescenciniai vamzdeliai, kurie skleidžia ultravioletinę šviesą ir per ją veikia ant nagų užteptą gelinį laką. Dėl UV spindulių danga sukietėja, o ne džiūsta: vyksta polimerų molekulinės struktūros transformacija. Dėl to manikiūras išlieka ilgai.
Kai kurios merginos baiminasi neigiamo UV spindulių poveikio rankų odai, nes jie gali ją išsausinti. Jie nerimauja dėl savo akių, kurioms UVA spinduliai iš esmės yra pavojingi.
Patarimas: jei ketinate džiovinti gelinį laką po lempa, prieš tai rankas būtinai patepkite apsauginiu kremu nuo saulės arba losjonu su SPF. Paprasti akiniai nuo saulės padės apsaugoti akis.
Atkreipkite dėmesį, kad UV lempos būna skirtingo galingumo. Standartinė vienos lemputės galia yra 9 vatai. Kuo daugiau lempučių, tuo didesnis lempos galingumas. Neabejotinas tokio šviestuvo privalumas yra tai, kad jis nebrangus.
Atminkite, kad UV lempos lemputes reikia keisti kas du ar tris mėnesius. Jų skleidžiama UV spinduliuotė laikui bėgant susilpnėja, todėl lakas taip pat nesukietėja.