Finansai

Lietuvių biotechnologijų startuolis "Droplet Genomics" pritraukė 1 mln. eurų investiciją

Vilnius, Lietuva, Sausio 27, 2021 Lietuvos biotechnologijų startuolis „Droplet Genomics“ baigė pirminį investicijų pritraukimo etapą, kurio metu iš viso pritraukta 1 mln. eurų. Pagrindinis investuotojas – Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdytoja „Practica Capital“. Kartu su pagrindiniu investuotoju, šiame investicijų etape taip pat dalyvavo verslo angelai.

„Droplet Genomics” yra Lietuvoje įkurta ir veikianti biotechnologijų įmonė, komercializuojanti lašelių mikroskysčių technologiją. Dėka itin aukšto analizės našumo ir skiriamos gebos, ši technologija įgalina mokslininkus atlikti pavienių ląstelių ir pavienių molekulių tyrimus, kurie leidžia detaliau pažinti sudėtingas biologines sistemas bei atveria naujų atradimų galimybes tiriant žmogaus ligų mechanizmus. Startuolis kuria mokslinių tyrimų prietaisus, reagentus bei programinę įrangą, siekiant rinkai pasiūlyti inovatyvius ir lengvai pritaikomus sprendimus, kurie įgalintų tyrėjus efektyviau ir greičiau atlikti sudėtingų biologinių sistemų bei vaistų kūrimo tyrimus.

„Stebint mokslo pasiekimus pasaulyje galima aiškiai pamatyti tendenciją kaip mikroskysčių technologijos skverbiasi į vis platesnes tyrimų sferas. Šių technologijų pagalba šiuo metu yra kuriamas žmogaus ląstelių ir ligų žemėlapis, tiriamas imuninių ląstelių atsakas į covid-19 infekciją, ieškoma terapinių antikūnų prieš įvairias ligas ir tai tik maža dalis pavyzdžių. Tokį platų taikymą lemia tai, kad mikroskysčių technologijų pagrindu tapo įmanoma atlikti sudėtingus biomedicininius testus, ar biologines ir biochemines reakcijas, greičiau, pigiau ir su padidintu jautrumu, nei kad tradiciniai metodai atliekami mėgintuvėliuose. Todėl akivaizdu, kad ateityje mikroskysčių technologijų pagrindu sukurtų produktų svarba ir taikymas įvairiose sferose tik didės”, – teigė  startuolio bendrakūrėjas prof. dr. Linas Mažutis.

Ši investicija suteikia startuoliui galimybes praplėsti intelektinės nuosavybės portfelį bei paspartinti naujų produktų komercializavimą. „Droplet Genomics“ aktyviai dirba ties naujų produktų kūrimu ir planuoja 2021 metų pirmą ketvirtį rinkai pasiūlyti integruotą platformą aukšto našumo analizės tyrimams, kuri papildys įmonės jau siūlomą lengvo naudojimo inovatyvią lašelių mikroskysčių tyrimų platformą. Įmonės pagrindiniai klientai yra Šiaurės Amerikos ir Europos universitetai, mokslo tyrimų institutai, biotechnologijų pramonės įmonės. 

Pasak „Droplet Genomics“ vadovo ir bendrakūrėjo dr. Juozo Nainio, pagrindinės priežastys lėmusios sprendimą bendradarbiauti su „Practica Capital“, tai fondo ilgametė patirtis investuojant į ankstyvos stadijos startuolius bei rezultatai pasiekti su kitomis įmonėmis.

„Džiaugiamės šia nauja partneryste su „Practica Capital“ komanda, kurios įžvalgos ir žinios, ypač verslo vystymo srityje, per labai trumpą laiko tarpą jau padėjo „Droplet Genomics“ paspartinti kryptingą augimą”, – sakė J. Nainys.

Iki šio investicijų etapo, „Droplet Genomics“ pradėjo vystyti naują technologinę platformą naudojantis ES paramos programa „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“. Startuoliui suteikta 640 tūkst. EUR parama. Pagrindinis projekto tikslas – sukurti miniatiūrizuotą fluorescuojančių ląstelių genetinio kodavimo sistemą.

„Komandos ilgalaikė vizija yra itin ambicinga, siekianti įgalinti personalizuotą mediciną. Tai yra pasaulinio lygio uždaviniai.  Žinome, kad “Droplet Genomics” reikės daugiau laiko pasiekti užsibrėžtų tikslų, todėl mūsų uždavinys ne tik išlikti kantriems, bet ir padėti darant pirmuosius žingsnius, pritraukiant papildomas kompetencijas bei jau dabar pradėti dirbti su regioniniais ir pasauliniais rizikos kapitalo partneriais, siekiant užtikrinti savalaikį ir pakankamą finansavimą tolimesniuose įmonės vystymosi etapuose. Labai vertiname Juozo, Lino ir likusios komandos pasitikėjimą mumis ir pasiektą partnerystę”, – teigė „Practica Capital“ partneris Donatas Keras.

Apie „Droplet Genomics“

2016 m. įsteigtas „Droplet Genomics“ yra startuolis, komercializuojantis lašelių mikroskysčių technologjją. Startuolis kuria technologinius sprendimus skirtus aukšto našumo biologinių mėginių analizei. „Droplet Genomics“ sukurtos inovacijos leidžia efektyviau ir greičiau atlikti sudėtingų biologinių sistemų bei vaistų kūrimo tyrimus. Ateityje startuolis siekia kuriamas technologijas pritaikyti personalizuotos medicinos taikymams kompleksinių ligų diagnostikai. Daugiau informacijos: https://dropletgenomics.com

Apie „Practica Capital

2011 metais įsteigta, „Practica Capital“ yra Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdymo įmonė, kurios pagrindinė investavimo kryptis – Baltijos regiono ar su Baltijos šalimis susiję inovacijomis ir technologijomis paremti verslai pradinėje, ankstyvoje ir augimo stadijose. Įmonė valdo tris rizikos kapitalo fondus, kurių bendras dydis viršija 50 mln. EUR, iš kurių vėlesnysis „Practica Venture Capital II“ fondas įsteigtas įgyvendinant Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos finansinę priemonę „Plėtros fondas I“, finansuojamą per „Invegą“ iš Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) lėšų. Šiai dienai „Practica Capital“ yra atlikusi daugiau nei 55 investicijas, kurių tarpe yra tokios ryškiausios Lietuvos startuolių ekosistemos įmonės kaip „TransferGo“, „Trafi“, „CGtrader“, „Nanoavionics“, „Interactio“, „Ziticity“, „PVcase“ ir kitos. Daugiau informacijos: https://practica.vc

Pranešimą paskelbė: Lukas Borisovas, Practica Capital UAB
Lietuvių biotechnologijų startuolis "Droplet Genomics" pritraukė 1 mln. eurų investiciją

(Perskaityta per mėnesį: 14, iš jų šiandien: 1.)