baidarės
Laisvalaikis,  Paslaugos

Lietuvos baidarininkai pataria, kaip suplanuoti įsimintiną plaukimą baidarėmis

Artėjant šiltajam metų sezonui, pats metas pradėti galvoti apie įsimintiną savaitgalio išvyką. Lietuvos baidarininkai ragina neatidėlioti planų ir kelionę pradėti planuoti jau šiandien. Iš tiesų, kuo anksčiau imsitės planavimo darbų, tuo didesnė tikimybė, kad mėgausitės jaukiomis, visos kompanijos lūkesčius atitinkančiomis trumposiomis atostogomis. Ir priešingai, – jei lauksite iki paskutinės minutės, gali būti kad negalėsite plaukti nei pasirinktu maršrutu, nei tomis baidarėmis, kuriomis norėtumėte.

Patarimas Nr. 1 – neatidėliokite planavimo ir rinkitės jūsų lūkesčius atitinkantį maršrutą

Būtent maršrutas yra svarbiausias dalykas, apie kurį reikėtų pradėti galvoti kuo anksčiau. Pasikalbėkite su savo komandos nariais ir išsiaiškinkite jų poreikius – ar norite plaukti sudėtingesniu ar lengvesniu maršrutu? Galvojate apie ilgesnės ar trumpesnės trukmės išvyką? Mėgstate iššūkius ar pirmenybę skiriate ramiam poilsiui? Nuo jūsų sprendimų priklausys tai, kokį maršrutą pasirinksite. Jei jau esate plaukę baidarėmis, rekomenduojame rinktis kitą maršrutą, kurio dar nesate išbandę – juk Lietuvoje tiek daug gražių upių!

Galvodami apie maršrutus, nepamirškite, kad artėjant vasarai jie rezervuojami gerokai prieš plaukimo dieną. Galime sakyti, kad atidėliojant sunku rasti laisvą vietą populiariausiuose maršrutuose, tačiau realybė yra tokia, kad laisvą vietą sunku rasti net ir mažiau populiariuose baidarių nuomotojų pasiūlymuose. Plaukimai baidarėmis yra itin populiari pramoga Lietuvoje, kurią renkasi tiek vietiniai gyventojai, tiek turistai iš užsienio šalių. Apibendrinant norime pasakyti, kad pasirinktą plaukimo maršrutą ir laiką turėtumėte rezervuoti kuo anksčiau – kartais net kelis mėnesius prieš plaukimą. Taip būsite tikri, kad atėjus vasaros sezonui neturėsite nemalonių staigmenų.

Patarimas Nr. 2 – atkreipkite dėmesį į baidarių ir irklų kokybę

Lietuvos baidarininkai primena, kad svarbu ne tik plaukimo kryptis, bet ir baidarių kokybė, t. y. pasirinkite maršrutą, kuris atitiks jūsų lūkesčius, ir užsisakykite patikimas baidares, su kuriomis jausitės maksimaliai patogiai. Siūlome bendrauti su patikimais baidarių nuomotojais, kurie reguliariai atnaujina baidares ir savo klientams gali pasiūlyti lengvas, tvirtas, manevringas baidares, su kuriomis nesunkiai įveiksite bet kokias kliūtis. Svarbu ne tik baidarės, bet ir kokybiški irklai. Jei nekreipsite dėmesio į baidarių ir irklų kokybę, gali būti, kad visos kelionės metu jausite diskomfortą, t. y. jums skaudės nugarą, sprandą, rankas ir kojas. Be to, pats irklavimas bus kur kas labiau varginantis, todėl galvosite apie tai, kaip greičiau pasiekti kelionės tikslą, užuot mėgaudamiesi pačios kelionės dovanojamais privalumais.

(Perskaityta per mėnesį: 8, iš jų šiandien: 1.)