Finansai

Maitinimas gydymo įstaigoje: naujas meniu yra, bet ne už 2 eurus 59 centus

Maitinimas gydymo įstaigoje: naujas meniu yra, bet ne už 2 eurus 59 centus

Maitinimo paslaugų įmonė UAB „Pontem“,  teikianti maitinimą Santaros klinikoms, kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą, Viešųjų pirkimų tarnybą bei Santaros klinikas, kviesdama sudaryti darbo grupę, kad būtų užtikrintas maisto tiekimas ligoninės pacientams už adekvačią kainą. Per pastaruosius metus pakitus ekonominei situacijai Lietuvoje įmonė daugybę kartų dvišalėse derybose nesėkmingai bandė spręsti maitinimo kainų klausimą.

Per penkerius metus pakitusi ekonominė situacija

Sveikatos apsaugos ministerija griežtina maisto tiekimą gydymo įstaigose, tvirtindama, kad iki šiol maistas buvo skurdus, nesubalansuotas bei mažos mitybinės vertės. Ilgalaikis maisto tiekėjas UAB „Pontem“ konkursą septyneriems metams dėl maitinimo tiekimo Santaros klinikoms laimėjo 2014 metais. Tiekėjas įsipareigojo teikti subalansuotą pilnavertį maitinimą pagal sutartyje nurodytą vieno paciento dietinio maitinimo vienos dienos (pusryčiai, pietūs, vakarienė) kainą: 2,59 Eur (be PVM) suaugusiems  ir 3,80 Eur (be PVM) vaikams.

„Per pastaruosius du metus ne kartą kreipėmės į Santaros klinikas dėl kainos už paslaugas keitimo, atsižvelgiant į pasikeitusią ekonominę situaciją: kelis kartus išaugusią minimalią mėnesinę algą, žymiai padidėjusias žaliavų kainas. Tačiau tarp šalių nevyksta konstruktyvus bendravimas siekiant bendrų tikslų – kokybiškai teikti maitinimo paslaugas“, – teigia UAB „Pontem“ generalinis direktorius Donatas Garbauskas.

Naujas valgiaraštis negali būti realizuotas už seną kainą

2019 lapkričio 1 dienos įsigalioja nauji reikalavimai pacientų dietiniam maitinimui sveikatos priežiūros įstaigose. Paslaugų teikėjas UAB „Pontem“ mato didelį poreikį jau dabar pradėti pasiruošimą šiems pokyčiams: valgiaraščių keitimas būtinas.

Prieš metus laiko Santaros klinikos buvo išreiškusios poreikį keisti valgiaraštį. Tiekėjai,  reaguodami į Santaros klinikų prašymą, kartu su  klinikų atstovais paruošė iš esmės naują valgiaraštį, kurį patvirtino, tačiau naujasis valgiaraštis negalėjo būti realizuotas už 2 eurus 59 centus.

„Mes išreiškiame didelį susirūpinimą dėl grėsmės maitinimo paslaugų teikimui, kokybei, nepertraukiamumui ir savalaikiam valgiaraščių keitimui dėl pasikeitusių teisės aktų reikalavimų. Todėl kviečiame Santaros klinikų atstovus, Sveikatos apsaugos ministrą, Viešųjų pirkimų tarnybos atstovą į darbo grupę, kurioje būtų atsakingai išspręsti su viešuoju interesu susiję klausimai dėl tolesnio šalių bendradarbiavimo teikiant maitinimo paslaugas: dėl poreikio keisti valgiaraščius bei galimybės keisti maitinimo paslaugų kainą“, – sako D.Garbauskas.

Galimas naujas tiekėjas

Pagal konkurso sąlygas įmonė UAB „Pontem“ maitinimo paslaugas turėtų teikti dar du metus, nes konkursas buvo laimėtas septyneriems metams.

Tačiau įmonės žiniomis, Santaros klinikos bando nutraukti sutartį anksčiau laiko, nes turi naujus galimus maisto tiekėjus. Gali būti, kad jiems nustatyta vienos dienos maitinimo kaina pacientui yra kur kas didesnė už dabartinę. Manoma, kad naujiems maitinimo paslaugų tiekėjams galimai yra siūlomas UAB „Pontem“ sudarytas ir jau patvirtintas naujas valgiaraštis, tačiau kuriam nebuvo padidinta kaina.

Pranešimą paskelbė: Miglė Savickaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

(Perskaityta per mėnesį: 29, iš jų šiandien: 1.)