Namai,  ž.

Maloniai kvepiantys namai – gudrybės kaip to pasiekti

Namų kvapas labiausiai įsirėžia į atmintį. Todėl natūralu, jog norisi, kad namai kvepėtų jaukumu ir į juos visada norėtųsi sugrįžti. Todėl dalinuosi keliais patarimais, kaip paversti namus jaukumu kvepiančia oaze.

Švarūs namai kvepia geriau

Nemalonaus kvapo nereikia „užmušinėti“ kitais kvapais, jį reikia naikinti. Pradėti reikia nuo šiukšliadėžių. Nors ir naudojami šiukšlių maišai, jie kartais praplyšta, šiukšlės paliečia dangtį ir taip išpurvina šiukšliadėžę ir joja atsiranda nemalonus kvapas. Įprask reguliariai ją išplauti.

Kitas nemalonaus kvapo šaltinis – klozetas. Dar viena vieta, kurioje kaupiasi bakterijos sukeliančios nemalonų kvapą. Reguliarus valymas ir specialių priemonių naudojimas klozete(pakabinami tualeto muiliukai) palaiko higieną ir malonų kvapą.

Trečias šaltinis, paprastai pamirštamas dažniausiai, yra kriauklės. Reikia ne tik išplauti plautuvę, tačiau ir pasirūpinti nutekamuoju vamzdžiu, kuriame tikrai kaupiasi bakterijų kolonijos. Išspausk puse citrinos sulčių į nutekamąjį vamzdį ir paleisk karštą vandenį. Galima naudoti ir puse puodelio sodos, tiesiog supilti ir paleisti šilto vandens srovę. Galima naudoti ir populiarią priemonę „Kurmis“, kuri išskaido „kamščius“ ir didžiausias bakterijų kaupyklas. Jei kvapas nedingsta, paprašyk vyro atsukti kriauklės vamzdžio „alkūnę“ iš kruopščiai išvalyk visas susikaupusias šiukšles.

Pasimokyk iš vairuotojų

Automobilyje kvapai kabinami ant ventiliatoriaus grotelių, tam kad pro jas einanti oro srovė paskleistų kvapus po visą automobilį. Tą patį gali pritaikyti ir namuose. Pakabink kvapų maišelius ar kitas priemones ant ventiliatoriaus grotelių, vėdinimo angos, prie lango, kad jį pravėrus oras plūstelėtų pro kvapą ir jį paskleistų.

Kvepiantys daiktai

Patalynės spintoje, įvairiose kitose vietose padėliok kvapų rutuliukų, kvapų maišelių ar paprasčiausiai kvepiančių žvakių(tik neuždegtų!). Patalynė prisigers malonaus kvapo, tad kuomet paklosi lovą, malonus kvapas padvelks visame kambaryje.

Greiti būdai paskleisti kvapą

Kvapai greičiausiai pasklinda su šiluma. Paimk mažo rankšluostuko ar didelės nosinės dydžio medžiagos skiautę, suvilgyk ją vandeniu ir užlašink kelis lašus eterinio aliejaus. Padėk medžiagą ant šilto radiatoriaus. Kol medžiaga džius nuo šilumos, tol eterinis aliejus garuos ir skleis kvapą.

kvapai2

Kitas būdas yra paimti dubenėlį, įpilti vandens, įmesti riekelę citrusinio vaisiaus (apelsinas, citrina, ar mandarinas), cinamono lazdelę, gvazdikėlių ar kitų kvepiančių prieskonių ir šį mišinį uždėti virti ant mažos ugnies. Palaikyk tokią temperatūrą, jog mišinys silpnai virtų. 5-10 minučių ir namai užsipildys maloniais kvapais.

Tačiau ką darysi, kai svečiai užuodę cinamoną, gvazdikėlius paklaus ar kartais neslepi nuo jų kokio gardaus pyrago? Tai padiktuoja dar vieną gudrybę – tiesiog į meniu įtrauk kepinius, kuriems naudoji jau minėtus prieskonius. Iš orkaitės pasklidęs kepinių kvapas tikrai maloniai nuteiks uoslę ir iškvepins namus.

Ieškai daugiau idėjų namams? Spausk čia > IDĖJOS NAMAMS.

(Perskaityta per mėnesį: 233, iš jų šiandien: 1.)