techninė apžūra ir diagnostikos įranga
Technologijos,  Transportas

Reguliari automobilio techninė apžiūra: važiuoklės patikrinimas, kompiuterinė diagnostika, automobilinių skysčių patikrinimas

Automobilinė techninė apžiūra yra vykdoma reguliariai, po tam tikrų numatytų laiko periodų automobilis yra apžiūrimas techniškai, patikrinamas ar automobilis yra tinkamai saugiai eksploatacijai. Tačiau priverstinei automobilio techninei apžiūrai neturi versti valstybė savo įstatymais jį patikrinti reguliariai, tai reikia daryti atsakingai, o ne kas kelis metus. Todėl būtina automobilio savininkui automobilį nuvaryti į servisą, kad mechanikai patikrintų transporto priemonės važiuoklę, su diagnostikos įranga automobiliui atliktų kompiuterinę diagnostiką, pakeistu automobilyje esančius skysčius, dažniausiai variklio alyvą, apžiūrėtų kitas svarbias dalis.

Paskutiniame dešimtmetyje automobilių gamintojai yra į šias transporto priemones įdiegia sistemas, kurios pačios nustato kada reikia atlikti tam tikrus smulkius techninės apžiūros procedūras. Tai gali būti stabdžių kaladėlių pakeitimas, pakeisti variklio alyvą ar atlikti kitus svarbius darbus. Seniau, šios įdiegtos sistemos, buvo glaudžiai susijusios su automobilio rida. Šiais laikais automobilių gamintojai yra ištobulinę taip šias sistemas, kad jos skirtingai reaguoja ar automobiliu važinėjant miesto gatvėmis, ar greitesniame užmiesčio kelyje, ar kaimo bekelės keliais. Šios ištobulintos automobilyje esančios sistemos reaguoja į aplinkos sąlygas, dažną greitėjimą ar lėtėjimą, vairavimo stilių, viską suskaičiavus sistemos praneša automobilį vairuojančiam asmeniui praneša apie techninę patikrą.

techninė apžūra ir diagnostikos įranga

Šiuolaikiniai automobiliai gaminami labai sudėtingi, juose yra daug detalių ir dalių, sudaryti iš daug mazgų, įvairių sistemų ir mechanizmų, kurie įmontuojami dėl vairuotojo, keleivių ir aplinkinių saugumo, griežtų privalomų ekologinių reikalavimų bei dėl vieno svarbiausio kriterijaus, konkurencijos su kitais automobilių gamintojais. Kadangi sistemų yra daugybė, niekas geriau neišmano jų, kaip pats gamintojas. Nors automobilio gamintojas kiekviename automobilyje palieka automobilio techninį vadovą, tačiau iš šios knygos visko suprasti neįmanoma. Žinoma, servisų mechanikai irgi visų automobilių, nesvarbu jis pagamintas Europoje ar Azijoje, visko atsiminti negali, todėl automobilių servisuose yra diagnostikos įranga. Kuri ypač gelbėja serviso mechanikams, nes su ja galima greitai patikrinti automobilį techniškai. Kiekvienas automobilis turi automobilio valdymo bloką, prie jo prijungiama diagnostinė įranga, kuri parodo ar automobilis yra tvarkingas, ar jam reikalingas remontas.

Automobilyje reikia nuolatos tikrinti ne tik variklį, bet ir kitas dalis. Pats automobilio vairuotojas gali nuolatos prižiūrėti automobilio langų skysčių lygį ir pakankamumą, valytuvus ir vis langų valymo sistemą. Būtina nuolatos patikrinti ar gerai sureguliuoti žibintai. Prižiūrėti padangų nusidėvėjimą ir, jeigu reikia, pripūsti oro į jas.

Taigi, automobilį būtina nuolatos techniškai patikrinti. Pagrindinė priežastis to, kad tai lemia automobilio eksploatacijos saugumą. Kita priežastis, dėl laiku pastebėtų gedimų ir jų pašalinimo, jūs sutaupysite daug pinigų.

(Perskaityta per mėnesį: 77, iš jų šiandien: 1.)