Automobilių diagnostikos įranga
Technologijos,  Transportas

Kokius automobilio remonto darbus galima atlikti su automobilių diagnostikos įranga?

Dabartiniuose automobiliuose yra daug elektroninių dalių ar elektrinių veikiančių mechanizmų. Servisams nepakanka turėti raktų ar paprastų įrankių komplektų, serviso meistrai turi turėti ir automobilių diagnostikos įrangą ir išmanyti kaip ja naudotis. Naudotis šiais prietaisais nėra sudėtinga, yra išsamios instrukcijos ir prijungus diagnostinę įranga prie automobilių, yra nurodoma veiksmų seka. Tai leidžia serviso meistrams atlikti greitais ir kokybiškai automobilio variklio diagnostiką.

Automobilių diagnostikos įrangaSu diagnostikos prietaisais galima atlikti daug veiksmų. Automobilių diagnostikos įranga leidžia prisijungti prie automobilio kompiuterio ir parodo gedimus bei problema elektronikos, variklio ar kitas bėdas. Šie įrenginiai parodo klaidos kodą, pagal kurį galima pasitikrinti internetinėse automobilių charakteristikų duomenų bazėse, ir parodo klaidos aprašymą. Todėl serviso meistrai iš karto gali greitai surasti automobilio gedimą.

Su diagnostikos įranga galima matyti daug įvairių gedimų. Prijungti automobilio diagnostikos įrangą galima prie automobilio valdymo kompiuterio, stabdžių anti blokavimo sistemos, kruizo kontrolės, prietaiso skydelio, automatinės pavarų dėžės, imobilaizerio ir daugelio kito elektrinių mechanizmų. Todėl galima kokybiškai įvertinti automobilio stovį, matyti kaip veikia visa elektroninė valdymo sistema ar tam tikros variklio dalys. Kartais norint tiksliai įvertinti automobilio gedimo neužtenka matyti klaidos kodo ar aprašymo, todėl norint tiksliai matyti priežastį serviso meistrai tikrina automobilio būklę važiuojant. Tai yra visa sistema darbų, kuriuos gali atlikti profesionalūs automobilio diagnostikos specialistai.

Servisai ne visada specializuojasi problemų šalinimu. Kai kurie servisai tiesiog prijungus prietaisus atskleidžia klaidos kodą ir pateikia problemos aprašymą. Taip yra todėl, kad tiesiog kai kuriems remonto darbams atlikti yra reikalingi specialistai, o servisas turi turėti didelę meistrų komandą. Juk žmogus, kuris atlieka diagnostiką, gali nemokėti sutvarkyti automatinės pavarų dėžės ir tuo pačiu mokėti tvarkyti kruizo kontrolę.

Todėl geriausia važiuoti į tokį servisą, kuri ne tik automobilių diagnostikos įrangą, bet yra sukaupęs ir didelę meistrų komandą. Kitaip gali tekti viename servise atlikti diagnostiką, važiuoti į kitą atlikti automobilio remonto darbus, o serviso meistrai norės įsitikinti ar tikrai yra ta problemos priežastis, todėl gali ir jiems tekti atlikti automobilio diagnostiką. Taip transporto priemonės savininkas sugaišta daug brangaus savo laiką ir du kartus atliktą diagnostiką, išleidžia daugiau remontui pinigų. Būtent todėl reikia rinktis atsakingai servisą, kuriame atliekame remonto darbus ir prieš atvažiuojant su sugedusi automobiliu pasiteirauti ar servisas atlieka įvairius remonto darbus.

(Perskaityta per mėnesį: 294, iš jų šiandien: 1.)