šunys
Pirkiniai

Didelių šunų mityba

Anot specialistų, šunims turi būti duodamas skirtingas šunų maistas priklausomai nuo jų amžiaus, nuo veislės, aktyvumo bei dydžio. Skirtingi šunys – skirtingi poreikiai bei augimo ypatumai. Šiandien pakalbėsime apie didelių šunų mitybą – kodėl reikia kreipti dėmesį į dydį ir svorį, kad šuo būtų sveikas ir stiprus.

Dideliais šunimis vadinami tokie šunys, kurių svoris suaugus yra 26 – 44 kg. Į šią kategoriją patenka visų mėgiami vokiečių aviganiai, belgų aviganiai malinua, auksiniai retriveriai ir pan. Stiprūs, galingi šunys, pasirenkami sargybai, paieškos ir gelbėjimo darbams, tokie šunys ir puikiai atlieka piemenų darbą. Itin svarbu, jog būtų užtikrintas geras jų vystymasis, kad užaugę, jie puikiai susitvarkytų su jiems patikėtomis užduotimis.

Labai svarbu suvokti, jog vystymosi procesas dideliems šunims yra ypatingas. Jų svoris nuo gimimo padidėja apie 80 ar net daugiau kartų. Palyginus su mažais šunimis(mini), kurių svoris padidėja vos 20 kartų, didelių šunų griaučiams tenka didelė apkrova ir jiems dažniau pasitaiko netaisyklingas griaučių formavimasis augant. O taip atsitinka dėl netinkamos mitybos, kuomet neužtikrinamas pakankamas kiekis baltymų bei kalcio, kuris reikalingas augančiam šuns organizmui. Persistengti duodant per daug maisto taip pat nevalia, nes per didelis energijos ir maistinių medžiagų kiekis skatina svorio didėjimą, papildomą apkrovą nebaigusiems susiformuoti griaučiams, o tai sukelia kaulų ir sąnarių ligas ir pažeidimus.

Visa tai verčia atkreipti dėmesį į subalansuotą mitybą, su maistu gaunamos energijos kiekio ribojimą bei porcijų normavimą. Taip anot Royal Canin gyvūnų mitybos specialistų geriau kontroliuojamas šuniukų augimo tempas ir mažėja grėsmė griaučių deformavimuisi. Tačiau mityba svarbi ne tik dėl griaučių, bet ir dėl virškinimo sistemos, kuri ką tik nujunkytam šuniukui dar nėra susiformavusi. Bet to, didelių šunų virškinimo traktas yra kitoks nei mažų šunų, žvelgiant į proporcijas, didelių šunų virškinimo sistema yra mažesnio dydžio nei mažų šunų, dėl to maistas gaubtinėje žarnoje užsilaiko ilgiau, didėja fermentacija bei prastėja išmatos. Kylančių problemų padeda išvengti šunų maistas, kuriame esama maistinių medžiagų užtikrinančių žarnyno floros balansą, pagreitina maistinių medžiagų įsisavinimą bei užtikrina gerą virškinimą. Todėl renkantis maistą šunims, labai svarbu rinktis pagal jo dydį ir amžių – tai padeda išvengti daugybės sveikatos sutrikimų.

(Perskaityta per mėnesį: 102, iš jų šiandien: 1.)