Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kodėl skiriasi miško kaina?

miško kaina

miško kainaJei turite mišką ir norite jį parduoti, turbūt, jau pastebėjote, kad kainos pasiūlymai už jūsų valdą gali stipriai skirtis, lyginant šią kainą su užmokesčiu, kurį gavo jūsų pažįstami, atrodo, turėję identišką valdą. Specialistai teigia, kad miško kaina susideda iš dviejų esminių rodiklių: konkrečios žemės valdos (jos buvimo vietos) ir medyno (medienos) vertės.

Nustatant konkretaus miško kainą, paprastai skaičiuojama tik medienos arba medyno vertė. Šiuo atveju kaina priklauso nuo konkrečių medžių rūšies, nuo jų brandumo ir konkrečiam sklypui taikomų apribojimų, t. y. į miško lokacijos vietą kreipiama mažai dėmesio. Tiesa, mediena gali būti paimta iš miško, tik griežtai laikantis galiojančių taisyklių, t. y. pagrindinis jos paėmimo būdas yra plynasis miško kirtimas, tačiau šis kirtimas gali būti atliekamas tik miškui pasiekus konkretų brandos amžių. Specialistai primena, kad plynai iškirstas miškas turi būti atkurtas, o tai taip pat kainuoja. Paprastai šią sumą rekomenduojama iškart atimti iš bendrosios kertamos teritorijos kainos, jei miško atkūrimas bus patikėtas tiems, kurie jį iškirto. Tiesa, jei medynas nėra pasiekęs numatyto brandos amžiaus, galima kalbėti apie ugdymo kirtimus, tačiau šiuo atveju taip pat yra taikomi tam tikri tankumo apribojimai.

Jei miško kaina siejama su miško buvimo vieta, būtina įvertinti ir aplinkos įtaką, t. y. šalia vandens telkinio esančio sklypo vertė bus didesnė, lyginant ją su su miško viduryje esančiu sklypu, turinčiu ribotą privažiavimą. Prie vandens telkinių esantys miškai gali būti vertinami kaip teritorija, tinkanti rekreacinei veiklai ar kaimo turizmo plėtrai. Ekspertai teigia, kad miško žemės kainą paprastai lemia įvairūs veiksniai, todėl galutinė miško kaina gali stipriai varijuoti. Jei miškas perkamas konkrečiai kaip žemės sklypas, t. y. kaip konkreti teritorija ar vieta, paprastai medyno vertė neturi jokios reikšmės, nes ji būna daug kartu menkesnė už žemės vertę.

Visais atvejais miško vertė kyla didėjant žemės kainai, augant kasdien vartojamų prekių kainai ar, tiesiog, kylant darbo užmokesčiui. Jei norite parduoti mišką, tačiau nežinote jo vertės, visų pirma turite pasidomėti miško supirkėjų pasiūlymais. Neapsiribokite vieno pirkėjo kainomis ir įvertinkite bent kelių pardavėjų sprendimus. Jei norite sužinoti preliminarią turimos valdos vertę, galite pasinaudoti miško kainos skaičiuoklėmis, kurias rasite daugelio pirkėjų internetiniuose puslapiuose, tačiau neapsigaukite – konkrečios miško valdos kaina gali būti įvertina tik atlikus tikslius apskaičiavimus.

(Perskaityta per mėnesį: 44, iš jų šiandien: 1.)