Diagnostikos įranga
Technologijos,  Transportas

Tobulėjant automobiliams – tobulėja diagnostikos įranga!

Pirmieji pagaminti automobiliai, žiūrint mūsų šiuolaikinėmis akimis, buvo labai paprasti ir viską susiremontuoti galėdavai pats. Gedimo priežasties ilgai ieškoti nereikėdavo, ją galėdavai tiesiog pamatyti plika akimi, nes visos to meto automobilių dalys matydavosi priėjus prie automobilio. Todėl anų dienų automobilių remontas buvo paprastesnis ir diagnostikos įranga buvo dar nereikalinga Remontui atlikti užtekdavo paprasčiausių įrankių.

Šiuolaikiniai automobiliai turi žymiai sudėtingesnes technologijas. Visose šiuolaikinėse mechaninėse transporto priemonėse yra daug mechatroninių sistemų, elektroninių dalių, todėl be specialios diagnostikos įrangos automobilių remontas yra problematiškas. Tobulėjant ir gerinant visas automobilių konstrukcijas, tobulinama ir diagnostinė įranga skirta automobiliams. Turbūt, pirmasis automobilių diagnostikos įrenginys buvo paprastas stetoskopas. Mechanikui stetoskopas ir šiuo metu yra naudingas prietaisas, kuris nurodo tikslesnę triukšmo šaltinio vietą, ar tai būtų variklio sistema, ar transmisijos agregatai. Tiksliau nustačius triukšmo sklidimo vietą, greičiau pakeičiama sugedusi detalė ir sumažėja tikimybė, kad bus pakeista ne ta detalė, kuri skleidžia triukšmą ir yra pažeista.
Diagnostikos įranga
Kiekviename šiais laikas pagamintame automobilyje sistemą kontroliuoja vienas ar ne keli specialūs elektroniniai valdymo blokai. Todėl prižiūrėti ir bandyti remontuoti tokias transporto priemones be diagnostikos įrangos praktiškai nebeįmanoma arba visas remonto procesas bus žymiai ilgesnis ir sudėtingesnis. Todėl tinkamai pasirinkta diagnostikos įranga padeda greičiau, lengviau ir tiksliau nustatyti įvairių automobilio sistemų būklę ir gedimus prieš priimant spendimą dėl remonto.

Nors su stetoskopu automobilio diagnostika galėdavo būti ir labai greita, tačiau turint šiuolaikinę diagnostikos įrangą, automobilio remontas yra kur kar spartesnis. Tai gali užtrukti iki keliasdešimt minučių, kol mechanikas atranda gedimą ar problemos priežastį. Automobilio sistemos yra valdomos elektroninių valdymo blokų, kurie duomenis gauna iš daugybės sistemose esančių jutiklių, fiksuojančių įvairius sistemos parametrus, tokius temperatūra, greitį, slėgį ir kitus panašius parametrus. Todėl tam, kad nustatyti kuo tikslesnius gedimus tokiose sudėtingose sistemose ir yra naudojama diagnostikos įranga. Žinoma, savaime suprantama, kad vien gero diagnostikos prietaiso neužtenka, reikia ir specialių žinių turinčio mechaniko, kad darbas su šia įranga būtų greitesnis, tikslesnis ir paprastesnis.

(Perskaityta per mėnesį: 393, iš jų šiandien: 1.)