Finansai

Ministrė Pirmininkė susitiko su Tarptautinio valiutos fondo misijos atstovais

Antradienį premjerė Ingrida Šimonytė susitiko su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos atstovais, nuo gegužės pabaigos dirbusiais Lietuvoje ir vertinusiais šalies ekonominę situaciją ir Rusijos karo Ukrainoje poveikį, padėtį finansų sektoriuje, verslo ir darbo rinkos aplinką, susipažinusiais su Lietuvos veiksmais siekiant stabilizuoti energetikos kainas bei infliacijos augimą.

„Būdama atvira, Lietuvos ekonomika nėra izoliuota nuo išorinių ir globaliai juntamų sukrėtimų, tokių kaip Rusijos pradėtas karas Ukrainoje. Vyriausybės veiksmai švelninant ne tik mus palietusius jo padarinius sulaukė palankaus TVF vertinimo, o Lietuvos ekonomika – santūriai optimistinių ateities prognozių“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Beveik dviejų savaičių darbą Lietuvoje baigusi TVF ekspertų misija, vadovaujama Borja Gracia, įvertino Lietuvos ekonomiką kaip išsaugančią atsparumą neapibrėžtumo ir iššūkių fone, todėl šiemet prognozuojamas arti 2 proc. BVP augimas. Tuo tarpu infliacijos stabilizavimosi ir mažėjimo pradžios tikimasi antrąjį šių metų pusmetį, o reikšmingo sumažėjimo – 2023 m.

Tarp didesnį Lietuvos ateities atsparumą lemiančių veiksnių – energijos išteklių importo iš Rusijos atsisakymas, o svarbūs uždaviniai ilguoju laikotarpiu, kaip pabrėžia TVF ekspertai, yra produktyvumą didinsiančios struktūrinės reformos švietimo ir sveikatos apsaugos srityse.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)