Paslaugos

Mokslui nėra amžiaus cenzo: anglų kalbos pamokos

Mokymasis trunka ne 45 minutes

Pamokų samprata pakitusi. Dabar anglų kalbos pamokos suvokiamos nebūtinai kaip 45 minutes trunkantis užduočių atlikimas mokykloje. Nepriklausomai nuo amžiaus ir nepaisant, kiek metų prabėgo nuo mokyklos baigimo, įgūdžių gerinimas gali būti labai aktualus.

Mokslui nėra amžiaus cenzo. Puikus patvirtinimas – anglų kalbos pamokos, į kurias susirenka įvairaus amžiaus žmonės. Iš tiesų mokymasis įvardijamas visaip: pamokos, kursai, kai kada pasitelkiamas ne pats tiksliausias žodis „užsiėmimai“. Kaip noras įsisavinti užsienio kalbą nėra ribojamas pagal datą pase, taip ir užsienio kalbos kursai kursų trukmė nėra griežtai nustatyta. Vieni rengėjai laikosi vienokių nuostatų, kiti – kitokių.

Tačiau savaime suprantama, kad interesantams svarbu, kokia vienos pamokos trukmė ir iš kelių pamokų yra sudarytas kursas. Ar norėtumėte sumokėti už 10 pamokų, kurių trukmė formaliai siekia 1,5 valandos, bet dėstytojas atsisveikina nepraėjus nei valandai? Tai atrodytų tarsi vagystė: sumokate pinigus, o paslaugos turinys neatitinka skelbtų gairių.

Apskritai visam mokymosi procesui – tiek anglų kalbos pamokoms, tiek kitoms disciplinoms – galioja vienas principas: mokymasis trunka ne 45 minutes. 45 minutės – tiesiog mokyklose vedamų pamokų trukmė. Lygiai taip pat gilinamasi į įvairias sritis ne 12 metų, o visą gyvenimą.

Skirtingi norai

Anglų kalbos pamokos dažnai tampa lūkesčių realizavimu. Žmonės informacijos teiraujasi vedami skirtingų norų. Kam rūpi geresnį darbą gauti, kas siekia atnaujinti kadaise išmoktus, bet jau primirštus dalykus. Tarp tikslų – ne tik karjera ar gabumų atskleidimas, bet ir kelionės, troškimas pažinti platesnį pasaulį.

Kodėl šitai siejama su anglų kalba? Todėl, kad ji daugiamilijoninė, praverčianti daugybe atvejų. Tai nėra universali kalba, kuria susišnekėtumėte su kiekvienu pasaulio gyventoju. Tačiau esmė dėl to nepakinta: anglų kalbą mokėti – tai turėti raktą į platesnes erdves. Gera žinoti, kad šis raktas ir plačiosios galimybių erdvės neprapuola iš akiračio baigus mokyklą.

Troškimų būna mažesnių, būna didesnių, sumąstytų spontaniškai arba išlauktų. Kai tema pasisuka apie norus, siekius, tikslus, prišliejama anglų kalbos įgūdžių svarba. Ir tikrai ne be reikalo.

(Perskaityta per mėnesį: 15, iš jų šiandien: 1.)