Laisvalaikis,  Paslaugos

Monetos ir numizmatitikos reikmenys

Monetos ir numizmatikos reikmenysĮvairūs pinigai pradėti kolekcionuoti dar viduramžiais, Europoje pirmosios kolekcijos atsirado keturioliktame amžiuje, o už dviejų šimtmečių, jau buvo žinoma apie tūkstantis numizmatikos kolekcijų. Monetos tai nuo senų senovės žmonęs traukiantis dalykas, tai tarsi mažyčiai meno kūriniai, nes jose atsispindi ne tik valstybės, bet ir jas kaldinančio valdovo didybė. Kiekvienas valdovas kaldindamas pinigus, simboliais ant jų išreikšdavo savo galybę ir turtingumą, todėl kiekvieno karaliaus ar kunigaiškčio valdomos valstybės teritorjoje cirkuliuojantys pinigai būdavo jo pripažinimo ir legitimumo įrodymas. Todėl šiais laikais kolekcionieriai kolekcionuodami monetas, per savo kolekcijas tarytum betarpiškai prisiliečia prie senųjų laikų valdovų ir jų valdomų valstybių.

Tokie senoviniai pinigėliai kainuoja ypatingai brangiai, o jeigu jos auksinės už jas paklosite dar didesnius pinigus. O įsigijus tokį pinigėlį jums pravers ir numizmatikos reikmenys. Nes turint retesnį ir brangesnį eksponatą savo kolekcijoje jį ne tik branginsite, bet norėsite ir išsaugoti, todėl turėsite ypatingai atidžiai jį prižiūrėti. Renkant savo kolekciją jums prireiks ne vien tik monetų albumų, holderių, kapsulių ar monetų valymo skysčių, tačiau reikės ir numizmatinių pincetų ir specialių pirštinių, nes monetos pagamintos iš įvairių metalų ir jas liečiant nuo jūsų pirštų ant jų persiduoda drėgmė, taip pat jos gali išsiriebaluoti ir pan. blogiausias, kas gali atsitikti, tai prasidėti korozija, kuomet moneta tampa pažeista ir praranda savo vertę.

Kolekcijų priežiūra reikalauja ne ką mažesnių žinių nei pačių monetų rinkimas. Todėl numizmatikos reikmenys atsirinkite ypatingai kruopščiai ir atidžiai. Monetų albumai, kapsulės ar laikikliai turi būti pagaminti specialiai be cheminių priemaišų kurios galėtų pakenkti monetoms ir sukelti jų cheminę reakciją į aplinką. Kolekcinių vertybių laikymas, nesvarbu kokios tos vertybės bebūtų at tai monetos ar ikonos ar paveikslai, visi šie eksponatai reikalauja ypatingos priežiūros ir tai nėra pigus malonumas.

Pabaigai galima pasakyti, kad viena žinomiausių kompanijų numizmatikos pasaulyje, gaminančių kolekcijų priežiūros reikmenis yra kiekvienam profesionaliam kolekcininkui žinoma vokiečiu kompanija Leuchtturm. Šios kompanijos gaminami numizmatikos reikmenys yra pačios aukščiausios kokybės, net ir patys papraščiausi monetų holderiai (laikikliai), yra pagaminti be kolekciniams pinigams žalingų cheminių priemaišų, todėl beveik kiekvienas kolekcininkas renkasi šios pasaulinio garso kompanijos produkciją.

(Perskaityta per mėnesį: 337, iš jų šiandien: 1.)