motociklas
Transportas

Motociklų sezonas prasideda – patikrinkite ar viskas tvarkoje

Balandžio 1-ąją dieną oficialiai prasideda motociklininkų sezonas ir visi šių dviračių transporto priemonių savininkai skuba išvažiuoti į gatves ir prisiminti visas patiriamas geras emocijas. Tačiau iš karto prisipilti į motociklą kuro ir važiuoti į gatves nevertėtų, reikia motociklą nuodugniai patikrinti. Reikalinga diagnostikos įranga, kad atlikti kompiuterinę diagnostiką, patikrinti visus motociklo mechanizmu, apžiūrėti padangas ir kitus dalykus.

Seniau su motociklais visus metus važinėti buvo paprasčiau. Tačiau prie kelis metus buvo priimtas įstatymas, kad žiemos sezonu, t. y. nuo lapkričio 1 dienos iki balandžio 1 dienos, motociklai, kaip ir automobiliai privalo turėti žiemines padangas. Tai apsunkino šių transporto priemonių savininkus, kadangi ne visiems motociklams galima rasti tokių padangų, kuriuos skirtos žiemai. Kiti nenorėjo pirkti, kadangi šiuo laiko tarpu į gatves galima išvažiuoti tik keletą kartų, kadangi kitu metu būna sniego, orai atšąla ir būna per daug vėsu važinėtis su motociklu, laukia gausiai lyja. Todėl oficialus sezonas prasideda balandžio 1 dieną.

motociklas

Pradedant sezoną reikia jam tinkamai pasirengti. Vienas iš tokių pasirengimo procesų yra kompiuterinė diagnostika, kurios metu prijungiama diagnostikos įranga ir patikrinami motociklo elektroniniai mechanizmai. Prijungtas diagnostikos prietaisas Jums parodys gedimų kodus, jeigu jų yra, tokiu būdu patikrinsite tokius motociklo mechanizmus, kuriuos patikrinti kitais būdais gali būti sunku. Šis būdas geras tuo, kad savąjį motociklą patikrinsite greičiau, nei tikrintumėte įprastu būdu ir tektų tikrinti kiekvieną mechanizmą atskirai.

Prieš prasidedant sezonui reiktų patikrinti ir motociklo elektroniką. Ypač tas aktualu tiems, kurie motociklus per žiemą laiko šaltai arba drėgnai. Laikant šią transporto tokiomis aplinkos sąlygomis yra pažeidžiama motociklo elektronika. Drėgmė pažeidžia įvairius laidus, elektrinius kištukus ir kitokius elektroninius komponentus. Prasideda šių mechanizmų korozija ir pastarieji praranda sau būdingas savybes. Pavyzdžiui, jeigu nuo korozijos bus pažeisti laidai, kurie krauna automobilio akumuliatorių, Jums išvažiavus į ilgą kelionę ir sustojus kur nors, motociklas gali neužsivesti, kadangi akumuliatorius nebus pasikrovęs. Todėl šiuos komponentus ypač svarbu patikrinti po žiemos.

Kitas svarbus momentas yra padangos. Jeigu jos buvo pirktos naujos ir pravažiuota su jomis nedaug, tada Jums tai neaktualu. Tačiau jeigu jos yra senos, sukietėjusios arba protektoriaus ant padangų nebėra, tai Jūs rizikuojate savo saugumu. Nepagailėkite pinigų naujoms padangoms, nes jų savybės yra ypač susilpnėjusios, todėl važiuodami rizikuojate, kad jos nesukibs su kelio danga ir pradės slysti motociklas.

(Perskaityta per mėnesį: 346, iš jų šiandien: 1.)